Skip to main content

AP onderzoekt Belastingdienst vanwege grootschalige dataverzameling burgers op sociale media

De AP gaat het gebruik van het Risico Analyse Model, RAM, van de Belastingdienst onderzoeken. De fiscus verzamelde op grote schaal persoonlijke gegevens van belastingbetalers, waaronder uitingen op sociale media, en sloeg ze op in het systeem.

NRC onthulde in september al dat het verzamelen van de gegevens gebeurde ondanks interne twijfels over de rechtmatigheid en de herkomst, juistheid en actualiteit van de opgeslagen data.

Demissionair staatssecretaris Van Rij geeft nu op Kamervragen van Kamerlid Omtzigt, de SP, BBB, D66 en het CDA aan dat de AP onderzoek naar RAM gaat doen. Pas na de afronding van dit onderzoek kunnen conclusies worden getrokken over RAM en eventuele acties ondernomen worden. Het voldoen aan de AVG is voor de Belastingdienst een omvangrijk proces dat tijd en capaciteit kost, en dus ook veel vraagt van de organisatie, aldus Van Rij.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.

Meer recente berichten

Slimme deurbellen vormen een surveillancestaat
Verder lezen
De basis van cybersecurity ligt in email security
Verder lezen
Gemeente Son en Breugel werkt nog aan AI-beleid
Verder lezen
Gemeenteraad wil duidelijkheid over beveiliging eigen vertrouwelijke gegevens
Verder lezen
Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget
Verder lezen
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers?
Verder lezen
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline
Verder lezen
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport
Verder lezen
Gemeente haalt webcams uit de lucht na kritiek op privacy
Verder lezen
De praktijk van collectief digitaliseren
Verder lezen