Nieuwe EDPB guidelines doorgifte politiegegevens
De Europese privacytoezichthouders, verenigd in de European Data Protection Board, EDPB, hebben nieuwe guidelines opgesteld voor de internationale doorgifte van gegevens van politie en justitie. Het gaat om de doorgifte van persoonsgegevens naar landen buiten de Europese Economische Ruimte, EER, op basis van passende waarborgen.
Gegevens van politie en justitie mogen onder de Richtlijn gegevensbescherming politie en justitie worden doorgegeven naar landen buiten de EU. Dat kan op basis van een adequaatheidsbesluit of op basis van passende waarborgen.
Eerder stelde de EDPB al aanbevelingen op voor de doorgifte op basis van een adequaatheidsbesluit. Nu komt de EDPB dus met guidelines over de doorgifte van gegevens op basis van passende waarborgen.
Passende waarborgen
De guidelines definieren het begrip passende waarborgen en vermelden aan welke vereisten die passende waarborgen moeten voldoen. Zo moet bijvoorbeeld de bescherming van persoonsgegevens expliciet geregeld zijn, en ook de rechten van betrokkenen, inclusief de mogelijkheid van bezwaar en beroep.
Verder lezen bij de bron- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
- De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt - 2 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen | |
Gelderland doet lang over het opvolgen van aanbevelingen | Verder lezen |