Basis gelegd voor netwerk van automatische drones
Drone2Go, een initiatief van Rijkswaterstaat, heeft de basis gelegd voor een landelijk netwerk van automatische drones. De bedoeling is dat onder andere de brandweer, politie, douane en kustwacht hiervan gebruik gaan maken. Hiervoor zijn echter eerst nog diverse wettelijke aanpassingen nodig.
Drone2Go is een innovatief samenwerkingsverband tussen overheidsinstanties met als doel de ontwikkeling en inzet van automatische drones te bevorderen. Rijkswaterstaat leidt dit initiatief, waarbij partners zoals de Politie, Brandweer, NIPV, Nederlands Instituut Publieke Veiligheid, ILT Aerosensing, NVWA, Douane en de Kustwacht betrokken zijn. Het gezamenlijke doel is het opzetten van een landelijk netwerk van automatische drones voor incidentenmanagement en toezicht, waarbij kennisuitwisseling en optimale benutting van huidige en toekomstige dronecapaciteiten centraal staan.
Gezamenlijk delen van data
Deze week hebben de betrokken directeuren de intentieverklaring ondertekend, waarmee het beoogde landelijk dekkend netwerk van automatische drones officieel van start gaat. Dit netwerk, uniek in de wereld, heeft als doel het gezamenlijk delen van data en het demonstreren van de meerwaarde van drones.
- Waarom Meta je privacy op de tocht zet - 24 april 2026
- Epe raakt 600.000 bestanden kwijt door phishing-aanval - 24 april 2026
- Mondeling overleg over EU-voorstellen digitalisering en AI - 23 april 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Waarom Meta je privacy op de tocht zet | Verder lezen | |
Epe raakt 600.000 bestanden kwijt door phishing-aanval | Verder lezen | |
Mondeling overleg over EU-voorstellen digitalisering en AI | Verder lezen | |
Wat het nieuwste dreigingsrapport van het NCSC betekent voor gewone Nederlandse gebruikers | Verder lezen | |
Kabinet: steun voor ai‑herziening, stevige kritiek op versmalling AVG | Verder lezen | |
Bestuurders aan zet met de Cbw en BIO2! | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt meer privacyklachten van Nederlanders | Verder lezen | |
Druk op AI-implementatie ondermijnt veiligheidsdenken | Verder lezen | |
Wie heeft zicht op alle camera’s in de publieke ruimte? | Verder lezen | |
Tweede Kamer neemt Cyberbeveiligingswet aan | Verder lezen |