Skip to main content

Chinese praktijken EU maken VPN voor Google Chrome vrijwel nutteloos

De EU wil de nieuwe eIDAS 2.0 wetgeving invoeren, wat mogelijk grote gevolgen heeft voor je online privacy via bijvoorbeeld Chrome. Het maakt je VPN wellicht compleet overbodig.

De eIDAS 2.0 is een herziening van de eerste eIDAS wet. Deze heeft alles te maken met digitale identiteit en verandert de manier waarop webbrowsers zoals Google Chrome, Safari en Edge omgaan met beveiliging en website authenticatie. Tegelijkertijd komt er ook een speciale EU ID Wallet, een identificatie app voor Europeanen.

Hoewel je het misschien niet zou verwachten, ligt het probleem juist in het eerste deel: website authenticatie. Verschillende organisaties zoals Firefox maker Mozilla en privacy advocaten luiden dan ook de noodklok over de plannen van de EU, zo blijkt uit berichtgeving van TechRadar. Zelfs een VPN zal niet werken.

Geen versleutelde verbinding in Google Chrome of een andere browser door de EU

Als je bijvoorbeeld Google Chrome gebruikt op je smartphone, zie je aan de linkerkant van de URL balk een slotje staan. Dat betekent dat de website beveiligd is door een HTTPS verbinding, een versleutelde verbinding tussen de browser en server.

Voor die verbinding is een speciaal certificaat gecreeerd dat de veiligheid waarborgt. eIDAS 2.0 zou dat mogelijk kunnen veranderen. Het geeft EU landen de mogelijkheid om deze vertrouwensbewijzen zelf af te geven, en browsers mogen deze niet negeren, zelfs niet als ze merken dat die niet in de haak is.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Van compliance-DPIA naar besluitvormende DPIA
Veel DPIA’s worden gebruikt als afvinklijstje: het document is klaar, maar de aanbevelingen worden niet opgevolgd en niemand accepteert formeel de restrisico’s. Hoe maak je van de DPIA een instrument dat bepaalt of een systeem überhaupt in productie gaat? Je leest het in deze blog.
Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.

Meer recente berichten

AP richt directie voor AI-toezicht op, maar er is nog altijd geen bevoegdheid
Verder lezen
Cyberwet en pv-sector: ‘Zie dit als een kans, niet alleen als compliance-oefening’
Verder lezen
College ziet geen rol in privacy-discussie ID-scan FC Groningen, maar steunt KNVB-plannen wel
Verder lezen
Niet alleen supermarkten: welke Noord-Hollandse bedrijven zijn kwetsbaar?
Verder lezen
Iedereen heeft het over de Meta-bril, maar het grootste privacyprobleem zit ergens anders
Verder lezen
NRC: Defensiebedrijven kwetsbaar voor Russische cyberaanvallen
Verder lezen
Gemeente hoeft niet verder te zoeken naar documenten bij Woo-verzoek
Verder lezen
2027 Global Digital Trust Insights: Nederlandse organisaties verschuiven hun prioriteiten op gebied van cybersecurity
Verder lezen
Datalek bij TUI: reisorganisatie blijft verantwoordelijk voor klantgegevens
Verder lezen
Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen
Verder lezen