Woonadressen burgers die beelden delen met politie vindbaar via online vonnissen
De adressen van burgers die camerabeelden delen met de politie zijn vaak te herleiden via vonnissen die online worden gepubliceerd op Rechtspraak.nl. Dat schrijft nieuwsradiozender BNR donderdag op basis van eigen onderzoek.
BNR zegt dat het meerdere getuigen heeft gesproken die beelden hebben geleverd voor politieonderzoek. Dit beeldmateriaal werd gebruikt als bewijs in voornamelijk ernstige strafzaken, zoals een moordzaak en een zaak over een gewelddadige woningoverval. Namen en adresgegevens van de getuigen zijn in de vonnissen weggelakt. Door gedetailleerde beschrijvingen van de beelden en de camera s kon BNR de adressen van de getuigen toch via een kaart achterhalen.
Zo was er een vrouw die beelden leverde, opgenomen door haar deurbel, van een moordenaar die inmiddels is veroordeeld tot 20 jaar cel. Haar naam en adres stonden niet in het vonnis, maar het merk van haar deurbel, de locatie ervan en de namen van de omliggende straten zijn wel uitgebreid beschreven. Toen BNR contact met haar hierover opnam, schrok ze. Het is een goede zaak dat ze die beelden gebruikt hebben om deze man veroordeeld te krijgen. Maar ik schrik er wel van dat ze naar mij te herleiden zijn, zegt de vrouw tegen de radiozender. De meeste getuigen die BNR heeft gesproken, zeiden dat ze het liefst vooraf hierover ingelicht hadden willen worden.
Verder lezen bij de bron- Slimme deurbellen vormen een surveillancestaat - 2 oktober 2026
- De basis van cybersecurity ligt in email security - 2 oktober 2026
- Gemeente Son en Breugel werkt nog aan AI-beleid - 1 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Slimme deurbellen vormen een surveillancestaat | Verder lezen | |
De basis van cybersecurity ligt in email security | Verder lezen | |
Gemeente Son en Breugel werkt nog aan AI-beleid | Verder lezen | |
Gemeenteraad wil duidelijkheid over beveiliging eigen vertrouwelijke gegevens | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget | Verder lezen | |
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers? | Verder lezen | |
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline | Verder lezen | |
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport | Verder lezen | |
Gemeente haalt webcams uit de lucht na kritiek op privacy | Verder lezen | |
De praktijk van collectief digitaliseren | Verder lezen |