Microsoft maakt leidinggevenden verantwoordelijk voor cyberbeveiliging
Microsoft voert organisatorische veranderingen door en gaat zijn management, mede, verantwoordelijk houden voor cybersecurity. Dit als onderdeel van een breed initiatief om de beveiliging van hun producten en diensten te verbeteren. En als antwoord op klachten.
Een deel van de toekomstige verloning van leidinggevenden bij Microsoft zal worden gekoppeld aan het behalen van beveiligingsdoelen en cijfers. Charlie Bell, securitytopman van Microsoft, kondigde de plannen recent aan in een blogpost. Die leek vooral bedoeld om klanten en de Amerikaanse overheid gerust te stellen over de toewijding van het bedrijf aan het bevorderen van cyberbeveiliging. We zullen verantwoording afleggen door een deel van de beloning van de toplaag van het bedrijf te baseren op onze vooruitgang in het behalen van onze beveiligingsplannen en mijlpalen, aldus Bell. We zetten ook belangrijke organisatorische stappen om het beveiligingsbeheer te verbeteren, waaronder extra toezicht, controles en rapportage.
De nieuwe maatregelen omvatten het toevoegen van een plaatsvervangende ciso aan elk productteam en het rechtstreeks laten rapporteren van het threat intelligence team aan de ciso van de onderneming. Ook het laten samenwerken van engineeringteams van Microsoft Azure, Windows, Microsoft 365 en beveiligingsgroepen aan beveiligingskwesties hoort daarbij.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
AP geeft taxi-app Yango 100 miljoen euro boete voor doorspelen info aan Rusland | Verder lezen | |
Odido-topman over hack: ‘Niets verkeerd gedaan, wel fouten gemaakt’ | Verder lezen | |
De 8 grootste data-uitdagingen in de publieke sector | Verder lezen | |
Het einde van break-fix: waarom proactief IT-beheer de nieuwe standaard is | Verder lezen | |
Handreiking persoonsgegevens in onderzoek | Verder lezen | |
Cbw (NIS2) Control Framework uitgebreid met sector zorg | Verder lezen | |
Advocaat van TikTok en Meta wordt voorzitter privacywaakhond AP | Verder lezen | |
Overheidscampagne ‘Doe je updates’ heeft geen overtuigend effect | Verder lezen | |
Zijn werklaptops met vingerafdrukvergrendeling in strijd met de AVG? | Verder lezen | |
Nederlandse hernieuwbare-energiesector moet serieus aan de slag met cybersecurity | Verder lezen |