CSR doet dringende oproep verhogen cyberweerbaarheid mkb
De Cyber Security Raad, CSR, maant de overheid met spoed de cyberweerbaarheid van het midden en kleinbedrijf, mkb, te versterken. Vooral veel kleinere bedrijven hebben de beveiliging niet goed geregeld.
Hun geringe digitale veerkracht is niet alleen een risico voor hen zelf, maar kan ook tot maatschappelijke ontwrichting leiden. Door de onderlinge verbondenheid van bedrijven kan in de hele bedrijfsketen misgaan. In het advies Verkleinen van de Cyberweerbaarheidskloof doet de CSR aan het kabinet concrete aanbevelingen om deze groep te helpen met hun cybersecurity. Vooral aan het kennisgebrek bij mkb ondernemers moet snel iets worden gedaan.
De Raad dringt aan op een gerichte, structurele en uniforme aanpak voor de ondersteuning van het mkb. Deze acties moeten nauw aansluiten bij de behoefte van mkb ers. Ze dienen daarom ook in nauwe samenwerking met brancheorganisaties en samenwerkingsverbanden te worden ontwikkeld en uitgevoerd.
Het nieuwe Nationaal Cyber Security Centrum, NCSC, dat samengaat met het Digital Trust Center, DTC, moet een loket en kenniscentrum vormen, dat gericht het mkb bijstaat.
Verder lezen bij de bron- Samen maken we Nederland veiliger en weerbaarder - 6 maart 2026
- AP waarschuwt voor grote beveiligingsrisicos bij AI-agents zoals OpenClaw - 5 maart 2026
- Odido en het tijdperk waarin data het grootste doelwit is - 5 maart 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Samen maken we Nederland veiliger en weerbaarder | Verder lezen | |
AP waarschuwt voor grote beveiligingsrisicos bij AI-agents zoals OpenClaw | Verder lezen | |
Odido en het tijdperk waarin data het grootste doelwit is | Verder lezen | |
Deloitte Australië wil dat medewerkers stoppen met uploaden van vertrouwelijke gegevens in ChatGPT | Verder lezen | |
NCSC Jaarbeeld Ransomware 2025 | Verder lezen | |
Na AP ook DJI geraakt door Ivanti-cyberincidenten | Verder lezen | |
NCSC verwacht grootschalig misbruik van kritiek Cisco-lek: ‘patch zo snel mogelijk’ | Verder lezen | |
Kabinet wijzigt wetsvoorstel sociaal domein na kritiek Kamer | Verder lezen | |
Rapport: Nederlandse cloudbedrijven nadrukkelijker op de radar van veiligheidsbeleid | Verder lezen | |
De AP in 2026: focus op massasurveillance, AI en digitale weerbaarheid | Verder lezen |