Skip to main content

Hoe bereid je je voor op mogelijke digitale ontwrichting?

Als ergens brand uitbreekt of een rivier overstroomt, is bij overheidsorganisaties meestal wel duidelijk wie welke rol pakt en op welke wijze de hulpdiensten gecoordineerd worden. Maar is dat ook duidelijk als het om digitale incidenten gaat? Speciaal voor adviseurs crisisbeheersing van gemeenten ontwikkelde VNG een handreiking, voorbereiding op, digitale ontwrichting.

Gemeenten zijn sinds jaar en dag verantwoordelijk voor de openbare orde en veiligheid, bevolkingszorg en maatschappelijke continuiteit. Bij een crisis moeten bestuurders en ambtenaren weten wie wat doet en wanneer. Ook bij digitale crisissituaties.

In de net gepubliceerde handreiking, voorbereiding op, digitale ontwrichting gaat het om situaties die gevolgen kunnen hebben voor de openbare orde en veiligheid en, of cascade gevolgeffecten hebben in het fysieke domein. Bij cyberverstoringen in de gemeentelijke informatiesystemen, zonder maatschappelijke gevolgen buiten de gemeentelijke organisatie, verwijst de VNG naar de Informatiebeveiligingsdienst, IBD.

Koude, lauwe en warme fase

In de handreiking worden de drie bekende fases onderscheiden: een koude, een lauwe en een warme fase.

  • In de koude fase is er nog niets aan de hand. Dan is het zaak ervoor te zorgen dat er voldoende kennis en kunde aanwezig is. Adviseurs crisisbeheersing kunnen zich dan focussen op het voorbereiden van de multidisciplinaire samenwerking, beleidsvorming en opleiding en training.
  • In de lauwe fase is een organisatie bekend met de dreigingsinformatie of cyberaanval, maar zijn er nog geen fysieke gevolgen aantoonbaar.
  • In de warme fase gaat het erom de crisis onder controle te krijgen. De situatie is nu acuut.
Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.
Het belang van de Management Review binnen het ISMS
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.

Meer recente berichten

Medische informatie uit Google AI-samenvattingen: wat zijn de risico’s en hoe gaan we ermee om?
Verder lezen
Security in Embedded en (I)IoT-systemen: Van klassieke beveiliging tot het post-kwantumtijdperk
Verder lezen
Onderzoek: datavolwassenheid en -infrastructuur zijn cruciaal voor AI-succes
Verder lezen
Data beschermen we met firewalls, maar wie beschermt de beheerder?
Verder lezen
AI bij de overheid: uitvinden wat al is uitgevonden
Verder lezen
Nieuw onderzoek: gemeenten cruciaal voor digitale veiligheid
Verder lezen
Tientallen datalekken door AI-gebruik werknemers: vooral door experimenteren met gratis tools
Verder lezen
VNG mist samenhang in regelingen nieuwe cyberwetten
Verder lezen
Wat DigiD ons leert over datasoevereiniteit
Verder lezen
AP gaat databeveiliging in de zorg controleren
Verder lezen