Nederland onderzoekt Chinese autosoftware, vanwege nationale veiligheid
Meerdere ministeries plus voertuigenautoriteit RDW, inlichtingendienst AIVD en privacytoezichthouder AP voeren een onderzoek uit naar Chinese elektrische auto s in verband met de nationale veiligheid. Deze analyse voor cybersecurity wordt gedaan nadat de Tweede Kamer daar in april om heeft verzocht. De eerste resultaten van het brede, interdepartementale onderzoek moeten voor het einde van dit jaar komen.
Momenteel worden de specifieke onderzoeksvragen voor de uitvoering van deze analyse vastgesteld, waaronder op het gebied van sabotage en spionage, luiden antwoorden op Kamervragen over de status van de Nederlandse analyse. Deze beantwoording komt van drie ministers: die voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, die van Buitenlandse Zaken, en die van Infrastructuur en Waterstaat.
Op korte termijn
De Kamervragen komen van CDA lid Derk Boswijk die in april een motie hierover heeft ingediend, samen met D66 er Jan Paternotte en VVD er Thom van Campen. Die motie is toen unaniem aangenomen door de Tweede Kamer. Het verzoek aan de regering was om op korte termijn een analyse te maken van de risico s van Chinese elektrische auto s voor de nationale veiligheid.
Korte termijn lijkt een relatief begrip te zijn, maar het onderzoek wordt wel serieus uitgevoerd. De uitvoering van motie Boswijk c.s. wordt breed interdepartementaal opgepakt. Deelnemende partijen aan de technische en beleidsmatige werkgroepen zijn de ministeries van Infrastructuur en Waterstaat, Economische Zaken, Buitenlandse Zaken, Financien, Justitie en Veiligheid, Defensie, alsmede voertuigenautoriteit RDW, de Algemene Inlichtingen en Veiligheidsdienst, AIVD, en de Autoriteit Persoonsgegevens, AP, aldus de antwoorden nu op Kamervragen.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |