Skip to main content

Verzamelwet gegevensverwerking VWS

Met een verzamelwet past minister Agema, Volksgezondheid, Welzijn en Sport, regels over gegevensverwerking op haar beleidsterrein aan. De Kamer debatteert er met haar over.

Naam, geboortedatum, telefoonnummer, adres, gezondheidsgegevens of burgerservicenummer. Wanneer en hoe mogen dit soort persoonsgegevens worden verwerkt? Dit is vastgelegd in verschillende wetten. Maar in de praktijk blijken die niet altijd goed te werken. Daarom komt de minister met een wetsvoorstel om regels aan te passen.

Privacy en medisch beroepsgeheim

Een aantal regels over gegevensverwerking gaan te ver, vinden Joseph, NSC, en Claassen, PVV, en tasten de privacy en het medisch beroepsgeheim aan. Het gaat hen om het zonder toestemming verwerken van medische gegevens bij meldingen bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd, IGJ, en het verwerken van persoonsgegevens door hulplijnen en bij het uitvoeren van VWS subsidieregelingen.

Ook Rikkers, BBB, maakt zich zorgen over de bescherming van medische gegevens en het beroepsgeheim. Maar bij zorgmedewerkers is er juist veel behoefte om gegevens eenvoudiger te kunnen uitwisselen, zegt Tielen, VVD.

Uit de praktijk bij De Kindertelefoon blijkt dat het nodig is om de regels voor gegevensdeling aan te passen, zo reageert Krul, CDA, op het voorstel over hulplijnen. Het blijkt dat kinderen het onprettig vinden als hun om toestemming wordt gevraagd om gegevens te gebruiken voor kwaliteitsverbetering. Zo ontstaat er een drempel om, opnieuw, te bellen. De minister sluit zich daarbij aan.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.
Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.

Meer recente berichten

Nieuwe Amerikaanse wet moet ASML-verkoop aan China stoppen
Verder lezen
Cy­ber­se­cu­ri­ty awareness via ge­per­so­na­li­seer­de game bij Gemeente Meierijstad (Phantom’sLab)
Verder lezen
Hoogleraar pleit wegens datalekken voor professionele digitale architecten
Verder lezen
Realiteit van ransomware: kruip in het hoofd van een hacker
Verder lezen
Docenten kijken na met AI: slimme tijdsbesparing of risicovol?
Verder lezen
AI in het bedrijfsleven: innovatie stimuleren zonder het cyberrisico te vergroten
Verder lezen
AP wijst scholen op privacyrisico’s bij gebruik van digitale leermiddelen
Verder lezen
Adviescollege ICT publiceert concrete veiligheidslessen
Verder lezen
Steeds vaker wordt geëxperimenteerd met AI-cameras: is het gebruik daarvan veilig?
Verder lezen
Digitale weerbaarheid is geen certificaat
Verder lezen