Skip to main content

Adoptie van Privacy Enhancing Technologies gaat traag

Het gaat nog niet zo hard met de adoptie van Privacy Enhancing Technologies, PETs. Daarom lanceert innovatiecentrum Nicpet een roadmap die het makkelijker moet maken om de technologieen te implementeren. Dat is niet alleen een technische kwestie, maar ook een organisatorische uitdaging, het ontbreekt organisaties aan kennis over PETs.

Onbekend maakt onbemind

Op zich is vrijwel niemand tegen deze technologieen. Informatie delen volgens de principes van dataminimalisatie? Check. Waarde halen uit data en voldoen aan de privacywetgeving? Check? Veilig werken? Check. De dienstverlening aan inwoners en bedrijven verbeteren? Check. Toch verloopt de adoptie in de praktijk vaak traag.

Volgens het Nationaal Innovatie Centrum Privacy Enhancing Technologies, Nicpet, komt dit door een gebrek aan kennis over hoe PETs zich verhouden tot privacywetgeving en goed bestuur. Ook zijn er organisatorische uitdagingen, de technologieen moeten worden geaccepteerd door organisaties en bij het publiek. Onbekend maakt onbemind.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Van compliance-DPIA naar besluitvormende DPIA
Veel DPIA’s worden gebruikt als afvinklijstje: het document is klaar, maar de aanbevelingen worden niet opgevolgd en niemand accepteert formeel de restrisico’s. Hoe maak je van de DPIA een instrument dat bepaalt of een systeem überhaupt in productie gaat? Je leest het in deze blog.
Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.

Meer recente berichten

Grip op BIO2: start bij je processen, niet bij je register
Verder lezen
Herhaald datalek doet Zeabur de das om
Verder lezen
Van Weel: OM moet grote ict-inhaalslag maken
Verder lezen
Opnieuw datalek bij UMC Utrecht
Verder lezen
NCTV: Cyberdreiging en Big Tech-afhankelijkheid bedreigen Nederland
Verder lezen
AP richt directie voor AI-toezicht op, maar er is nog altijd geen bevoegdheid
Verder lezen
Cyberwet en pv-sector: ‘Zie dit als een kans, niet alleen als compliance-oefening’
Verder lezen
College ziet geen rol in privacy-discussie ID-scan FC Groningen, maar steunt KNVB-plannen wel
Verder lezen
Niet alleen supermarkten: welke Noord-Hollandse bedrijven zijn kwetsbaar?
Verder lezen
Iedereen heeft het over de Meta-bril, maar het grootste privacyprobleem zit ergens anders
Verder lezen