ANVR niet blij met gegevens die Spaanse autoriteiten van toeristen eisen
De Algemeen Nederlandse Vereniging van Reisondernemingen, ANVR, is niet blij met de persoonsgegevens die de Spaanse autoriteiten van toeristen eisen. Spanje heeft een decreet ingevoerd waarbij accommodatie en autoverhuurdiensten die in Spanje worden geboekt en uitgevoerd, vanaf 1 oktober van te voren een uitgebreide lijst met gegevens moeten delen met de Spaanse autoriteiten.
Voor een overnachting moeten in totaal meer dan veertig gegevens worden gedeeld, waaronder bankrekeningnummers, telefoongegevens en paspoortgegevens van de reiziger. Hoewel de maatregel over twee weken ingaat is het volstrekt onduidelijk hoe deze gegevens moeten worden doorgegeven en welke waarborgen de Spaanse overheid kan geven met betrekking tot de privacy van de gedeelde data, aldus de ANVR.
De voorgenomen maatregelen zijn disproportioneel en maakt het voor de reiziger een stuk moeilijker, zegt ANVR directeur Frank Radstake.
Verder lezen bij de bron- ‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’ - 11 september 2026
- Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid - 11 september 2026
- Belastingdienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor discriminatiecontrole - 10 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’ | Verder lezen | |
Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid | Verder lezen | |
Belastingdienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor discriminatiecontrole | Verder lezen | |
Duizenden organisaties nog niet klaar voor nieuwe cyberwet, vakbeurs Cybersec Netherlands in teken van digitale weerbaarheid | Verder lezen | |
Datalek CJIB na koppelen verkeersovertredingen en strafzaken aan verkeerde personen | Verder lezen | |
Hoe verbeter je ot-security? | Verder lezen | |
Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan | Verder lezen | |
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat | Verder lezen | |
De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor | Verder lezen | |
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid | Verder lezen |