Skip to main content

VNG eist samenhangend beleid voor informatiebeveiliging

De gemeenten storen zich aan het onsamenhangende beleid van de rijksoverheid op gebied van de informatiebeveiliging. Elk ministerie stelt zijn eigen eisen op voor het inkopen van producten of diensten uit landen met een agressieve cyberstrategie en waar het risico op spionage bestaat.

De Vereniging Nederlandse Gemeenten, VNG, vraagt de Tweede Kamer met klem om aandacht voor duidelijke en samenhangende regels voor informatiebeveiliging. Aanleiding tot deze oproep aan de Kamer is het debat Informatiebeveiliging bij de overheid op 12 september.

Het is hoog tijd om eenduidige kaders te stellen aan de inzet van veilige hard en software, en een basisset aan inkoopeisen voor de hele overheid vast te stellen, aldus de VNG. De gemeenten zijn zich bewust van de risico s die het gebruik van bijvoorbeeld Chinese software en hardware voor cameratoezicht met zich meebrengt. De VNG ziet mogelijkheden om de inzet van risicovolle producten of diensten samen met de leveranciers aan de voorkant van het inkoop en aanbestedingsproces verder te beperken. Maar dan moet er wel een eind komen aan het versnipperde beleid.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Wat is ethisch hacken en waarom is het belangrijk?
Stel je voor dat je een inbreker bent, maar dan eentje met goede bedoelingen. Je zoekt naar zwakke plekken in een huis om de eigenaar te waarschuwen, zodat hij ze kan repareren. Dat is precies wat ethical hackers doen, maar dan met computers en netwerken. In deze blog neem ik je mee in hun wereld.
Applicatiebeheer en de AVG: wat moet je weten?
Als applicatiebeheerder beheer je alle applicaties waarin persoonsgegevens worden verwerkt binnen de gemeente. Maar hoe zorg je dat deze applicaties voldoen aan de vereisten van de AVG?
Van code naar vertrouwen: bouw het veilig
Software is overal. Maar hoe zit het eigenlijk met de veiligheid van software? Is de software bestand tegen hackers, datalekken en technische verstoringen?

Meer recente berichten

3 ddos aanvallen die ons land in hun greep hebben deze week
Verder lezen
Boete voor Coolblue voor het ongevraagd gebruiken van cookies
Verder lezen
7 dingen die je nooit moet vragen of delen met chatbots
Verder lezen
Cybercriminaliteit in 2025, de belangrijkste beveiligingsuitdagingen
Verder lezen
Cyberaanval? Onderwijsbestuurders moeten straks op cursus
Verder lezen
AP: mensen weinig bewust van gegevens die auto s allemaal verzamelen
Verder lezen
Privacy waakhond AP kraakt wet voor grensoverschrijdende uitwisseling van zorgdata
Verder lezen
Belangstelling voor cyberveiligheid groeit bij mkb
Verder lezen
CCV beheert cybersecurity evaluatietool Cyra
Verder lezen
Waarschuwing: Privacy in gevaar bij AI software Microsoft 365
Verder lezen