De houding van de Amerikaanse overheid ten opzichte van op privacy gerichte digitale munteenheden leidt tot bezorgdheid over financiele privacy
De ontwikkeling van digitale munteenheden die prioriteit geven aan de privacy van gebruikers is aanzienlijk gevorderd. Technisch gezien is het mogelijk om een CBDC te ontwikkelen die zowel identiteitsgegevens als transactiegegevens beschermt. De politieke haalbaarheid in de VS vormt een belangrijke hindernis.
Key takeaways
- Het creeren van een digitale retailvaluta van de centrale bank, CBDC, die zowel identiteitsgegevens als transactiegegevens beveiligt, is technisch haalbaar.
- De huidige houding van de Amerikaanse overheid suggereert echter dat het onwaarschijnlijk is dat ze een privacy gerichte CBDC zal aannemen vanwege bestaande toezichtpraktijken.
- Een robuust systeem van financiele privacy is essentieel voor een vrije samenleving en zou prioriteit moeten krijgen boven het implementeren van een CBDC voor de detailhandel.
Houding van de overheid ten opzichte van CBDC s
De huidige houding van de Amerikaanse overheid suggereert dat het onwaarschijnlijk is dat ze een privacy gerichte CBDC zal aannemen. In plaats daarvan duiden de bestaande surveillancepraktijken van de overheid op een sterke neiging om haar controlecapaciteiten uit te breiden door middel van een CBDC. Het handhaven van een prive bankiersysteem als firewall tussen overheidstoegang en onze transactiegegevens is daarom cruciaal.
Verder lezen bij de bron- Ambtenaren mogen AI tool DeepSeek niet gebruiken - 14 februari 2025
- Andere landen hebben NIS2 alleen op papier in orde - 14 februari 2025
- ACM slaat alarm en wil dat VWS leveranciers zorg ict aanpakt - 13 februari 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Ambtenaren mogen AI tool DeepSeek niet gebruiken | Verder lezen | |
Andere landen hebben NIS2 alleen op papier in orde | Verder lezen | |
ACM slaat alarm en wil dat VWS leveranciers zorg ict aanpakt | Verder lezen | |
Slechts 2 procent van impactvolle overheidsalgoritmen transparant | Verder lezen | |
Inzageverzoeken vaak niet juist afgehandeld | Verder lezen | |
EU certificering cloudbeveiliging loopt verdere vertraging op | Verder lezen | |
Bijna negen op de tien bedrijven kreeg in 2024 te maken met aanvallen op hun netwerk | Verder lezen | |
Juristen wereldwijd: cybersecurity en privacy blijven groot thema | Verder lezen | |
De belangrijkste security trends van 2025 die iedere bestuurder in de gaten moet houden | Verder lezen | |
Dit is waarom NIS2 het moment is om uw storage oplossingen te herzien | Verder lezen |