Onderzoek: 80 procent van de Nederlanders voelt zich bekeken tijdens online activiteiten
In een wereld waarin steeds meer activiteiten online plaatsvinden, maken Nederlanders zich toenemend zorgen over hun online veiligheid en privacy. Dit blijkt uit een recent onderzoek van VPN Nederland. 80 procent van de Nederlanders voelt zich bekeken tijdens hun online activiteiten.
Voel jij je weleens bekeken omdat de advertenties die je online ziet wel heel dicht in de buurt komen van jouw interesses? Vier op de vijf Nederlanders heeft het gevoel online in de gaten gehouden te worden. Bijna de helft van de groep die dat vermoeden heeft, vindt dit geen probleem.
Online privacy
Uit het onderzoek blijkt dat 90 procent van de Nederlanders zich zorgen maakt over hun online privacy. Hoewel velen maatregelen nemen, zoals het gebruik van een VPN, 50 procent, en een adblocker, 23 procent, is het bewustzijn over digitale gevaren niet altijd volledig. Onbekende openbare wifi netwerken, die een groot risico kunnen vormen, worden door bijna de helft, 47 procent, van de ondervraagden nog steeds gebruikt zonder voldoende beveiliging. 37 procent van de Nederlanders zegt dan ook zich niet volledig bewust te zijn van de gevaren van deze onbeveiligde netwerken en onveilige websites. Een kwart van de Nederlanders zegt dan ook gerust hun bankzaken te regelen via onbeveiligde wifi netwerken.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |