Overheid blijkt grote schender van privacy burgers. Bewust over grenzen van de wet.
Overheden voldoen nog altijd niet aan alle regels voor privacy, en soms gaan ze bewust over de grenzen van de wet, bijvoorbeeld bij het bestrijden van fraude. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Persoonsgegevens. De toezichthouder voor privacy zegt dat er wel stappen zijn gezet om de Europese privacyregels na te leven, maar dit is nog niet genoeg.
Volgens de AP zien ministeries, gemeenten en provincies de privacyregels niet altijd als een vaststaand feit, maar slechts als onderdeel van een afweging. Daarbij wegen andere belangen soms zwaarder. Eerder was de waakhond al kritisch over de onstilbare datahonger van diezelfde overheid.
Gemeenten hebben het ook lastig om burgers te helpen, bijvoorbeeld bij schulden. Ze hebben het gevoel dat ze moeten kiezen tussen hulp aan inwoners of het volgen van de regels, terwijl deze twee zaken elkaar niet zouden mogen uitsluiten. De toezichthouder wil dat de landelijke overheid duidelijke regels maakt, zodat gemeenten burgers kunnen helpen en tegelijk aan de privacyregels kunnen voldoen.
Verder lezen bij de bron- Slechts 2 procent van impactvolle overheidsalgoritmen transparant - 13 februari 2025
- Inzageverzoeken vaak niet juist afgehandeld - 12 februari 2025
- EU certificering cloudbeveiliging loopt verdere vertraging op - 12 februari 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Slechts 2 procent van impactvolle overheidsalgoritmen transparant | Verder lezen | |
Inzageverzoeken vaak niet juist afgehandeld | Verder lezen | |
EU certificering cloudbeveiliging loopt verdere vertraging op | Verder lezen | |
Bijna negen op de tien bedrijven kreeg in 2024 te maken met aanvallen op hun netwerk | Verder lezen | |
Juristen wereldwijd: cybersecurity en privacy blijven groot thema | Verder lezen | |
De belangrijkste security trends van 2025 die iedere bestuurder in de gaten moet houden | Verder lezen | |
Dit is waarom NIS2 het moment is om uw storage oplossingen te herzien | Verder lezen | |
CISO s spelen steeds grotere rol in bestuurskamer | Verder lezen | |
AP bezorgd over gezichtsherkenning aan balie | Verder lezen | |
Privacybudgetten dalen in 2025 | Verder lezen |