Skip to main content

Vanwege nationale veiligheid verbod VS op auto s met Chinese en Russische technologie

De Amerikaanse regering van president Joe Biden gaat de verkoop verbieden van auto s die technologie bevatten uit landen die als zorgwekkend worden beschouwd, zoals China en Rusland. Het verbod richt zich met name op technologieen die voertuigen verbinden met andere systemen of netwerken, zoals het internet en andere voertuigen, maakte Washington bekend. De maatregel is bedoeld om de Verenigde Staten te beschermen tegen nationale veiligheidsrisico s.

Amerikaanse media meldden eerder al dat Washington met dit verbod zou komen. In reactie hierop waarschuwde China de VS om geen discriminerende maatregelen tegen Chinese bedrijven te nemen. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken riep Washington op om marktprincipes te respecteren en een open, eerlijke, transparante en niet discriminerende zakelijke omgeving te bieden voor Chinese ondernemingen.

Toenemende connectiviteit

Volgens het Amerikaanse Ministerie van Handel creeert de toenemende connectiviteit van auto s mogelijkheden om gevoelige informatie te verzamelen en te misbruiken.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.
Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.

Meer recente berichten

Kamer wil opheldering over ChipSoft-hack: geen incident, maar symptoom van te grote afhankelijkheid
Verder lezen
DigiD-aansluitingen voldoen aan regel, nu de staatssecretaris nog
Verder lezen
AP gaat ict-le­ve­ran­ciers preventief controleren
Verder lezen
Tweede Kamer stemt in met wetsvoorstellen Cyberbeveiligingswet en Wet weerbaarheid kritieke entiteiten
Verder lezen
Door het datalek bij Booking.com krijgen oplichters precies wat ze nodig hebben om gasten te benaderen
Verder lezen
Digitale soevereiniteit en AI-security veranderen de spelregels
Verder lezen
Basic-Fit getroffen door grote hack, gegevens van 1 miljoen leden liggen op straat
Verder lezen
Cyberbeleid gaat veel verder dan techniek
Verder lezen
Herbeoordeling privacyorganisatie Belastingdienst
Verder lezen
Cy­ber­be­vei­li­gings­wet door Tweede Kamer
Verder lezen