Waarom vraagt Vinted om je burgerservicenummer?
Radar krijgt de laatste tijd vaak de vraag waarom Vinted om je burgerservicenummer, BSN, vraagt. Waar gebruiken ze dat voor? En mogen ze er uberhaupt naar vragen? Wij leggen het uit.
Mag Vinted om je BSN vragen?
Om maar meteen met de deur in huis te vallen: ja, Vinted mag om je burgerservicenummer vragen. Sterker nog, vanwege de Europese richtlijn DAC7 is het platform verplicht om bepaalde gegevens van verkopers te verzamelen en te delen met de Belastingdienst.
Deze richtlijn is in het leven geroepen om de transparantie in de digitale economie te vergroten. Voor belastingautoriteiten was het namelijk lastig om zicht te houden op inkomsten die jij als particulier kunt genereren met de verkoop van producten, verhuur van woningen of het aanbieden van diensten via online platformen zoals Vinted en Airbnb.
Waar gebruikt Vinted mijn BSN voor?
En om hier weer zicht op te krijgen en belastingontduiking te voorkomen, zijn deze platformen nu verplicht om gegevens over hun gebruikers te verzamelen en te delen met de Belastingdienst.
Verder lezen bij de bron- Hoe kun je een onterechte boete van een scanauto aanvechten? - 18 september 2026
- EU Data Act dwingt cloudsector tot transparantie en open deuren - 18 september 2026
- ‘DPIA-vrijstellingen voor kleine ondernemers gaan veel te ver’ - 17 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Hoe kun je een onterechte boete van een scanauto aanvechten? | Verder lezen | |
EU Data Act dwingt cloudsector tot transparantie en open deuren | Verder lezen | |
‘DPIA-vrijstellingen voor kleine ondernemers gaan veel te ver’ | Verder lezen | |
NCSC informeert organisaties over gelekte Fortinet-wachtwoorden | Verder lezen | |
AP adviseert Twitch-gebruikers: zet instellingen uit voor delen van data met Amazon AI | Verder lezen | |
Nederland loopt achter op Europa bij AI-cyberdreigingen | Verder lezen | |
Polarsteps heeft al je foto’s gelekt: dit is wat je kunt doen | Verder lezen | |
Het NCSC levert voorlopig CSIRT-dienstverlening | Verder lezen | |
Minister: Politieteam dat informatie over burgers verzamelt past werkwijze aan | Verder lezen | |
AI-agents beveiligen: de nieuwste miljardenmarkt in cybersecurity | Verder lezen |