Skip to main content

Ciso en cio groeien naar elkaar toe

De nood aan zowel innovatie als geintegreerde beveiliging zal de rollen van een cio en ciso in een organisatie naar elkaar doen toegroeien. Ciso s zullen als securityofficer worden gedwongen hun focus te verbreden en nauwer samen te werken met de cio en it verantwoordelijken in hun organisatie. Beveiliging maakt meer en meer integraal deel uit van de it strategie.

De evolutie naar een geintegreerde aanpak van zowel informatiebeveiliging en risicomanagement enerzijds als technologische innovatie anderzijds is een van de trends in de 2025 Cyber Security Predictions van securityspecialist Check Point.

Onder meer de verdere adoptie van artificiele intelligentie, ai, creeert een spanningsveld tussen innovatie en beveiliging. In 2025 zullen ciso s ai moeten omarmen zonder de beveiliging in gevaar te brengen, terwijl zij tegelijk de complexe hybride cloudomgevingen en strengere regelgeving moeten beheersen, aldus Deryck Mitchelson, head of worldwide executive engagement bij Check Point.

De hybride cloud vraagt van ciso s dat zij devops methoden inzetten om beveiliging in zowel publieke als private clouds te beheren. Tegelijk groeit de druk om technische risico s te vertalen naar concrete zakelijke implicaties voor bestuursleden.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.

Meer recente berichten

Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen
Verder lezen
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT
Verder lezen
Boete voor privacyschending wordt openbaar
Verder lezen
On­ge­con­tro­leer­de ai-hacks: geen cy­be­ra­po­ca­lyps, wel een storm voor ciso’s
Verder lezen
AP: grote toename van privacyklachten
Verder lezen
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich
Verder lezen
Signalen oppikken en analyseren zonder privacyrisicos
Verder lezen
Wie is eigenaar van cy­ber­weer­baar­heid?
Verder lezen
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen
Verder lezen
Evaluatie datalek gemeente Epe
Verder lezen