Skip to main content

Europol: logs, namen en ip adressen belangrijkste data voor politieonderzoek

Logs, namen en ip adressen zijn nog altijd de belangrijkst data voor politieonderzoek, zo stelt Europol op basis van onderzoek onder Europese politiediensten. Locatiegegevens, contentdata en betaalgegevens zijn veel minder belangrijk. Dat staat in de zesde editie van het SIRIUS European Union, EU, Digital Evidence Situation Report, waarin wordt beschreven hoe Europese politie en opsporingsdiensten omgaan met digitaal bewijs.

Politiediensten kregen de vraag wat de belangrijkste gegevens zijn voor onderzoek en konden daarbij drie antwoorden gegeven. Net als voorgaande jaren staan connection logs bovenaan. Het gaat hier om datum, tijd en ip adressen dat er met een online service verbinding werd gemaakt, 51 procent. Op de tweede plek staat de naam van de gebruiker, 40 procent, gevolgd door ip adres gebruikt voor de registratie bij de betreffende dienst, 38 procent. Vorig jaar stond ip adres net boven de naam van de gebruiker.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Wat is ethisch hacken en waarom is het belangrijk?
Stel je voor dat je een inbreker bent, maar dan eentje met goede bedoelingen. Je zoekt naar zwakke plekken in een huis om de eigenaar te waarschuwen, zodat hij ze kan repareren. Dat is precies wat ethical hackers doen, maar dan met computers en netwerken. In deze blog neem ik je mee in hun wereld.
Applicatiebeheer en de AVG: wat moet je weten?
Als applicatiebeheerder beheer je alle applicaties waarin persoonsgegevens worden verwerkt binnen de gemeente. Maar hoe zorg je dat deze applicaties voldoen aan de vereisten van de AVG?
Van code naar vertrouwen: bouw het veilig
Software is overal. Maar hoe zit het eigenlijk met de veiligheid van software? Is de software bestand tegen hackers, datalekken en technische verstoringen?

Meer recente berichten

3 ddos aanvallen die ons land in hun greep hebben deze week
Verder lezen
Boete voor Coolblue voor het ongevraagd gebruiken van cookies
Verder lezen
7 dingen die je nooit moet vragen of delen met chatbots
Verder lezen
Cybercriminaliteit in 2025, de belangrijkste beveiligingsuitdagingen
Verder lezen
Cyberaanval? Onderwijsbestuurders moeten straks op cursus
Verder lezen
AP: mensen weinig bewust van gegevens die auto s allemaal verzamelen
Verder lezen
Privacy waakhond AP kraakt wet voor grensoverschrijdende uitwisseling van zorgdata
Verder lezen
Belangstelling voor cyberveiligheid groeit bij mkb
Verder lezen
CCV beheert cybersecurity evaluatietool Cyra
Verder lezen
Waarschuwing: Privacy in gevaar bij AI software Microsoft 365
Verder lezen