De Tweede Kamer wil een uniforme methodiek voor pentesten
De Tweede Kamer wil dat er een uniforme methodiek voor pentesten komt. Een motie van NSC kamerlid Six Dijkstra die hiertoe oproept wordt unaniem overgenomen.
Pentesten, oftewel penetratietesten, zijn gesimuleerde cyberaanvallen die worden uitgevoerd om de beveiliging van een systeem, applicatie, netwerk of infrastructuur te testen. Het doel van pentesten is om kwetsbaarheden in de beveiliging te identificeren en te beoordelen hoe een aanvaller deze lastige punten kan misbruiken.
Basis en voorzienbare fouten
In het motief wijst Dijkstra erop dat veel cyberaanvallen mogelijk zijn door basale, voorzienbare fouten in digitale beveiliging. Bestuurders moeten op basis van de huidige en aankomende wet en regelgeving steeds vaker verantwoording afleggen over het beveiligingsniveau van hun systemen, en daarmee ook over de aanwezige risico s en kwetsbaarheden.
Verder lezen bij de bron- De moeizame (ont)worsteling van bestuurders met platform X - 16 januari 2026
- VNG deelt aandachtspunten bij uitwerking nieuwe cyberwetten - 16 januari 2026
- Onderzoek: burgers willen gegevens uit sociaal domein in PGO - 15 januari 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
De moeizame (ont)worsteling van bestuurders met platform X | Verder lezen | |
VNG deelt aandachtspunten bij uitwerking nieuwe cyberwetten | Verder lezen | |
Onderzoek: burgers willen gegevens uit sociaal domein in PGO | Verder lezen | |
Overzicht: Deze digitale wetten gaan in 2026 de overheid raken | Verder lezen | |
Medische informatie uit Google AI-samenvattingen: wat zijn de risico’s en hoe gaan we ermee om? | Verder lezen | |
Security in Embedded en (I)IoT-systemen: Van klassieke beveiliging tot het post-kwantumtijdperk | Verder lezen | |
Onderzoek: datavolwassenheid en -infrastructuur zijn cruciaal voor AI-succes | Verder lezen | |
Data beschermen we met firewalls, maar wie beschermt de beheerder? | Verder lezen | |
AI bij de overheid: uitvinden wat al is uitgevonden | Verder lezen | |
Nieuw onderzoek: gemeenten cruciaal voor digitale veiligheid | Verder lezen |