Skip to main content

Onderzoek: 84 procent van Fortune 500 bedrijven zakt voor cybersecuritytest

Liefst 84 procent van de Fortune 500 bedrijven scoort onvoldoende op uiteenlopende cybersecuritycriteria. Althans, dat stelt vaktitel Cybernews op basis van eigen onderzoek naar 466 van de 500 bedrijven op de Fortune 500 lijst.

Volgens het onderzoek is er gekeken naar beveiligingsrisico s op zeven vlakken: software patching, webapplicatie beveiliging, e mailbeveiliging, systeemreputatie, SSL configuratie, hosting van systemen en de geschiedenis van data inbraken. Om onderzoek te doen, is er volgens Cybernews gebruikgemaakt van IOT zoekmachines, IP en domeinreputatiedatabases en specifieke scanners. De gecombineerde onderzoeksresultaten leiden tot een rapportcijfer bij 466 bedrijven. De resterende 34 ondernemingen konden om onduidelijke reden niet digitaal onder de loep genomen worden.

Financiele bedrijven en verzekeraars het vaakst kwetsbaar

Om de cyberfitheid van de 466 bedrijven te rapporteren, hanteert Cybernews het Amerikaanse scoresysteem met A s tot F s. A is hierbij de beste score, F de laagste. 

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Wat is ethisch hacken en waarom is het belangrijk?
Stel je voor dat je een inbreker bent, maar dan eentje met goede bedoelingen. Je zoekt naar zwakke plekken in een huis om de eigenaar te waarschuwen, zodat hij ze kan repareren. Dat is precies wat ethical hackers doen, maar dan met computers en netwerken. In deze blog neem ik je mee in hun wereld.
Applicatiebeheer en de AVG: wat moet je weten?
Als applicatiebeheerder beheer je alle applicaties waarin persoonsgegevens worden verwerkt binnen de gemeente. Maar hoe zorg je dat deze applicaties voldoen aan de vereisten van de AVG?
Van code naar vertrouwen: bouw het veilig
Software is overal. Maar hoe zit het eigenlijk met de veiligheid van software? Is de software bestand tegen hackers, datalekken en technische verstoringen?

Meer recente berichten

Cyberaanval? Onderwijsbestuurders moeten straks op cursus
Verder lezen
AP: mensen weinig bewust van gegevens die auto s allemaal verzamelen
Verder lezen
Privacy waakhond AP kraakt wet voor grensoverschrijdende uitwisseling van zorgdata
Verder lezen
Belangstelling voor cyberveiligheid groeit bij mkb
Verder lezen
CCV beheert cybersecurity evaluatietool Cyra
Verder lezen
Waarschuwing: Privacy in gevaar bij AI software Microsoft 365
Verder lezen
De EU moet zichzelf boete geven: houdt zich niet aan eigen privacyregels
Verder lezen
Nederlandse hackers vinden kwetsbaarheden in VPN server SonicWall
Verder lezen
2025 brengt nieuwe cyberdreigingen met zich mee
Verder lezen
Achterstallig onderhoud in database van politie is ernstige overtreding van privacywetgeving
Verder lezen