Skip to main content

CISO s spelen steeds grotere rol in bestuurskamer

Chief Information Security Officers, CISO s, krijgen steeds meer invloed binnen organisaties. Momenteel rapporteert 82 procent van de CISO s direct aan de CEO, een sterke toename ten opzichte van 2023. Ook nemen 83 procent van de CISO s vaak deel aan bestuursvergaderingen, hoewel slechts 29 procent van de besturen een lid met cybersecurity expertise heeft.

Dit blijkt uit CISO Report 2025, opgesteld door Splunk en Oxford Economics. De verschuiving benadrukt volgens Splunk het groeiende belang van cyberbeveiliging voor strategische bedrijfsdoelen.

CISO s met goede relaties binnen het bestuur zien een betere samenwerking binnen organisaties en benutten geavanceerde technologieen, zoals generatieve AI, effectiever. Besturen met CISO s in hun midden tonen meer vertrouwen in de beveiligingsstrategie en betere afstemming op strategische doelen. Daarnaast ontvangen deze CISO s vaker adequate budgetten en hebben zij sterkere werkrelaties met IT en engineeringteams. Toch blijven er uitdagingen, zoals een tekort aan directieleden met een achtergrond in cyberbeveiliging.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Van compliance-DPIA naar besluitvormende DPIA
Veel DPIA’s worden gebruikt als afvinklijstje: het document is klaar, maar de aanbevelingen worden niet opgevolgd en niemand accepteert formeel de restrisico’s. Hoe maak je van de DPIA een instrument dat bepaalt of een systeem überhaupt in productie gaat? Je leest het in deze blog.
Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.

Meer recente berichten

Datalek bij TUI: reisorganisatie blijft verantwoordelijk voor klantgegevens
Verder lezen
Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen
Verder lezen
Raad van State waarschuwt voor privacyrisico’s bij nieuwe anti-witwasregels
Verder lezen
Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig
Verder lezen
Een algoritmeregister vul je niet met beleid
Verder lezen
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur
Verder lezen
AP zet volgende stap in toezicht op AI
Verder lezen
AI hackt website van de Australische overheid
Verder lezen
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie
Verder lezen
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’
Verder lezen