Skip to main content

Organisaties fel tegen privacyschending door overheidsdiensten: Dit is massasurveillance

De overheid wil er alles aan doen om kindermisbruik op te sporen. Een Europees wetsvoorstel waarbij overheidsdiensten kunnen meelezen in onder meer WhatsApp berichten, heeft het echter niet gehaald. Zelfs Offlimits, een organisatie die online grensoverschrijdend gedrag bestrijdt, is tegen.

Deze wet zou het mogelijk maken om het briefgeheim te openen. Met AI kan er dan meegekeken worden op bijvoorbeeld foto s die over en weer worden gestuurd, vertelt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, in de podcast van Stand van Nederland: Generatie Next.

Kinderen die op het strand spelen, worden er door deze technologie uitgepikt. Een persoon, ergens op een hoofdkantoor in Europa, beoordeelt die foto s en waar worden ze dan vervolgens opgeslagen? Precies dat laatste is onduidelijk. Europol heeft al eerder aangegeven dat ze graag dergelijke foto s in hun databank willen opslaan als richtlijn. Dat is zorgelijk.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Van compliance-DPIA naar besluitvormende DPIA
Veel DPIA’s worden gebruikt als afvinklijstje: het document is klaar, maar de aanbevelingen worden niet opgevolgd en niemand accepteert formeel de restrisico’s. Hoe maak je van de DPIA een instrument dat bepaalt of een systeem überhaupt in productie gaat? Je leest het in deze blog.
Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.

Meer recente berichten

Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur
Verder lezen
AP zet volgende stap in toezicht op AI
Verder lezen
AI hackt website van de Australische overheid
Verder lezen
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie
Verder lezen
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’
Verder lezen
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’
Verder lezen
Bezuiniging op AP verzwakt pri­va­cy­toe­zicht
Verder lezen
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden
Verder lezen
Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google
Verder lezen
Gemeenten leunen steeds zwaarder op SaaS, softwarekosten lopen op
Verder lezen