NIS2 geeft cyberbeveiliging bedrijven een boost
Sinds de invoering van de NIS2 wetgeving in oktober vorig jaar hebben al 1.224 organisaties uit kritieke sectoren zich geregistreerd bij het Centrum voor Cybersecurity Belgie, CCB. Dat is maar best, want in die periode steeg volgens de nationale autoriteit het aantal meldingen van cyberincidenten met 50 procent.
Cybercriminaliteit zal de komende jaren explosief toenemen, zo klinkt de voorspelling al even, en dus probeerde Europa daar alvast op voorbereid te zijn. De nieuwe richtlijn voor Network en Information Security, NIS2, is bedoeld om de cyberbeveiliging en weerbaarheid van essentiele en belangrijke diensten in welomschreven sectoren in de EU te verbeteren.
Belgie was de eerste Europese lidstaat die de nieuwe NIS2 richtlijn volledig heeft ingevoerd. Daardoor hebben Belgische organisaties waar NIS2 betrekking op heeft, nog maar tot 18 maart 2025 om zich verplicht te registeren op de website atwork.safeonweb.be en om veiligheidsmaatregelen te nemen. Ongeveer 1.224 organisaties uit kritieke sectoren zoals energie, transport, gezondheidszorg, digitale infrastructuur, overheid, en vervaardiging, deden dit al. Meer dan de helft van de organisaties die onder het toepassingsgebied van de wet vallen, moet zich dus nog registeren.
Verder lezen bij de bron- Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen - 29 januari 2026
- Privacy First hekelt voorstel om UBO-register openbaar te maken - 29 januari 2026
- Is de AWS European Sovereign Cloud soeverein genoeg? - 28 januari 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen | Verder lezen | |
Privacy First hekelt voorstel om UBO-register openbaar te maken | Verder lezen | |
Is de AWS European Sovereign Cloud soeverein genoeg? | Verder lezen | |
Grote Limburgse ziekenhuizen realistisch over dreiging van cybercriminaliteit: Je kan het risico nooit helemaal wegwerken | Verder lezen | |
‘SVB niet afhankelijk van cloud voor primair proces’ | Verder lezen | |
Nederlandse cyberweerbaarheid aan vele kanten onder druk | Verder lezen | |
Toyota aangeklaagd door bestuurder na explosieve stijging verzekeringspremie door gedeelde rijdata | Verder lezen | |
Slachtoffer bankhelpdeskfraude krijgt 84.000 euro schade niet vergoed | Verder lezen | |
Beveiligingsexpert waarschuwt: overheden bespioneren ons met AI | Verder lezen | |
Veilige ITAD: verantwoord afscheid nemen van afgeschreven IT-middelen | Verder lezen |