KPMG: Compliance officers bereiden zich voor op meer regeldruk, automatisering steeds belangrijker
De druk op compliance afdelingen in Nederland neemt toe door de groeiende hoeveelheid wet- en regelgeving, waarbij meer focus ligt op dataprivacy en gegevensveiligheid. Technologie speelt een steeds grotere rol in complianceprocessen, bijvoorbeeld voor het uitvoeren van risicobeoordelingen. Dit blijkt uit de CCO Survey van KPMG, een onderzoek onder 105 chief compliance officers (cco s) van de grootste bedrijven in Nederland.
Toegenomen regeldruk, focus op data
Het Nederlandse grootbedrijf krijgt te maken met veel nieuwe wet- en regelgeving. Van de invoering van NIS2 eind 2024 en de rapportageverplichting voor de CSRD, tot sectorspecifieke datawetgeving zoals DORA en de EU AI Act.
Om de hoeveelheid werk aan te kunnen, verwacht 84 procent van de cco s de komende jaren meer compliancemedewerkers in dienst te nemen. Het voldoen aan nieuwe wetgeving is daarbij hun grootste huidige uitdaging, 38 procent, gevolgd door het zorgen voor nauwkeurige en volledige data, 37 procent.
Nu toezichthouders steeds meer nadruk leggen op data, zien cco s gegevensprivacy, 64 procent, en cybersecurity, 63 procent, als grootste prioriteiten voor procesverbetering. Hoewel de aandacht voor ESG-thema s groeit, geeft 37 procent van de ondervraagden aan dat ESG-complianceprogramma s nog in ontwikkeling zijn.
Verschuiving naar integrale aanpak
Technologie en automatisering krijgen een steeds grotere rol in complianceprocessen.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |