Minister gaat duizenden hightech-onderzoekers screenen, ook Nederlanders
Door een nieuwe wet moeten alle wetenschappers voortaan worden gescreend voordat ze toegang krijgen tot gevoelige technologische informatie, bij bijvoorbeeld de Technische Universiteit Eindhoven. Dit is volgens het kabinet nodig om te voorkomen dat Nederlandse kennis kan worden misbruikt in bijvoorbeeld buitenlandse wapensystemen.
Landen als Iran, China en Rusland zijn volgens minister Eppo Bruins van Onderwijs actief bezig met spionage om gevoelige informatie te achterhalen, onder andere via landgenoten die in Nederland wonen. Het plan was daarom eerst om alleen onderzoekers van buiten Europa te screenen. Maar dat gaat niet door omdat het College voor de Rechten van de Mens en de landsadvocaat waarschuwden voor discriminatie.
Duizenden mensen
Daarom worden nu alle masterstudenten, onderzoekers en ondersteunend personeel gescreend als gevoelige informatie kunnen inzien, ook als ze uit Nederland komen.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s | Verder lezen | |
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle | Verder lezen | |
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit bestaat niet in zwart-wit | Verder lezen | |
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee | Verder lezen | |
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen | Verder lezen | |
Waarschuwing voor personeel dat met AI aan de slag gaat: ‘Kans op datalek groot’ | Verder lezen | |
Intelligentie als wapen | Verder lezen | |
Veilige softwarekeuzes bij het toepassen van AI in de zorg | Verder lezen | |
Cyberdreiging, AI en tekort aan softwarekennis zetten organisaties onder druk | Verder lezen |