Minister: politie gaat te lang bewaarde gegevens over burgers vernietigen
Politie gaat gegevens over burgers die het te lang bewaarde vernietigen, zo heeft minister Van Weel van Justitie en Veiligheid aan de Tweede Kamer laten weten. Onlangs oordeelde de Raad van State dat het te lang bewaren van gegevens moet stoppen. De politie wil de gegevens, die op grond van de Wet politiegegevens, Wpg, zijn verzameld, bewaren zodat die later mogelijk voor coldcasezaken zijn te gebruiken.
Het gaat om een zeer grote hoeveelheid, onderling heel verschillende gegevens. Denk aan de registratie van een burenruzie, een rapport van de wijkagent over de dagelijkse surveillanceronde of het afhandelen van een verkeerszaak. De gegevens kunnen in principe op iedereen in Nederland betrekking hebben. In belangrijke mate gaat het om informatie over personen die niet verdacht worden van een strafbaar feit, legde de Raad van State uit.
Het gaat hierbij niet om informatie die gericht is verzameld voor het oplossen van strafzaken en dus in een strafdossier is opgenomen. In 2019 besloot de toenmalige korpsleiding om geen politiegegevens meer te vernietigen, uit vrees dat dit onderzoek naar cold cases zou belemmeren. Toenmalig minister Grapperhaus van Justitie en Veiligheid sprak zijn steun hiervoor uit. Deze situatie duurt tot op heden voort, liet minister Van Weel afgelopen januari weten. Gegevens worden zodoende voor onbepaalde tijd bewaard.
Verder lezen bij de bron- Nieuw landelijk systeem maakt heimelijke inzage in patiëntendossiers mogelijk - 12 december 2025
- Internetconsultatie van ministeriële regelingen Cyberbeveiligingswet en Wwke van start - 12 december 2025
- Mag een website jouw woning- en hypotheekgegevens zomaar verkopen? - 11 december 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Nieuw landelijk systeem maakt heimelijke inzage in patiëntendossiers mogelijk | Verder lezen | |
Internetconsultatie van ministeriële regelingen Cyberbeveiligingswet en Wwke van start | Verder lezen | |
Mag een website jouw woning- en hypotheekgegevens zomaar verkopen? | Verder lezen | |
Aankomende Cyberbeveiligingswet vraagt veel van organisaties – begin op tijd! | Verder lezen | |
Europese Raad stemt in met afgezwakte chatcontrolewet | Verder lezen | |
VS waarschuwt WhatsApp- en Signal-gebruikers voor spyware-aanvallen | Verder lezen | |
Microsoft: Cloud Act geldt ook voor Europese cloudproviders | Verder lezen | |
Zwitserse privacytoezichthouders willen Amerikaanse cloudproviders bij overheid weren | Verder lezen | |
Cyberaanvallen te lijf met een goede verwerkersovereenkomst | Verder lezen | |
Collectieve aanpak digitalisering kan van start | Verder lezen |