Bescherm persoonsgegevens agrariers in Woo
Openbaarheid van het Nederlands bestuur is essentieel voor een goed functionerende democratie. Tegelijkertijd mag het recht op informatie niet leiden tot het schaden van de persoonlijke levenssfeer van inwoners. Die oproep deden POV, LTO en Vee en Logistiek in aanloop naar het debat over de Wet open overheid (Woo). In de dinsdag aangenomen moties bevestigt de Tweede Kamer deze lijn.
In aanloop naar het Tweede Kamerdebat hebben POV, LTO en Vee & Logistiek Nederland gezamenlijk inbreng geleverd. Hoewel de organisaties de uitgangspunten van een open overheid onderschrijven, constateren zij dat uitvoering van de Woo inbreuk maakt in het persoonlijk leven van boeren, veehandelaren en veetransporteurs. Doordat bedrijf en woonhuis vaak op hetzelfde adres staat, is hun gezinsleven onvoldoende beschermd tegen openbaarmaking. Dat leidt aantoonbaar tot risico’s op intimidatie door activisten.
Van links tot rechts roept de Tweede Kamer met een aangenomen motie op om onafhankelijk onderzoek uit te voeren naar de sociale veiligheid van agrariërs. Ook wordt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) om advies gevraagd. De AP heeft zich eerder kritisch uitgelaten over de wijze waarop binnen de Woo persoonsgegevens worden verstrekt die door de Algemene verordening gegevensbescherming (AVG) beschermd worden.
Verder lezen bij de bron- Hoogleraar pleit wegens datalekken voor professionele digitale architecten - 16 april 2026
- Realiteit van ransomware: kruip in het hoofd van een hacker - 16 april 2026
- Docenten kijken na met AI: slimme tijdsbesparing of risicovol? - 15 april 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Hoogleraar pleit wegens datalekken voor professionele digitale architecten | Verder lezen | |
Realiteit van ransomware: kruip in het hoofd van een hacker | Verder lezen | |
Docenten kijken na met AI: slimme tijdsbesparing of risicovol? | Verder lezen | |
AI in het bedrijfsleven: innovatie stimuleren zonder het cyberrisico te vergroten | Verder lezen | |
AP wijst scholen op privacyrisico’s bij gebruik van digitale leermiddelen | Verder lezen | |
Adviescollege ICT publiceert concrete veiligheidslessen | Verder lezen | |
Steeds vaker wordt geëxperimenteerd met AI-cameras: is het gebruik daarvan veilig? | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid is geen certificaat | Verder lezen | |
Drie grootste steden delen pasfoto’s niet meer met het UWV | Verder lezen | |
Stad Herentals laat zich vrijwillig hacken voor televisieprogramma: “Zie het als een brandoefening” | Verder lezen |