Skip to main content

Overheden roepen demissionaire minister op tot snelle lancering Nederlandse Digitaliseringsstrategie

Gemeenten, waterschappen, provincies en uitvoeringsorganisaties pleiten in een brief aan demissionair minister Uitermark van Binnenlands Zaken voor een snelle lancering van de Nederlandse Digitaliseringsstrategie, NDS. Uitermark is de voorlopige vervanger van staatssecretaris Szabó voor Digitalisering, die is opgestapt vanwege de val van het kabinet.

De val van het kabinet Schoof, door het weglopen van Geert Wilders’ PVV, legt veel lopende zaken lam. Daaronder ook de Nederlandse Digitaliseringsstrategie, waar PVV-staatssecretaris Zsolt Szabó al geruime tijd mee bezig was en wat al vertraging had opgelopen. Afgelopen vrijdag zou de NDS formeel gepresenteerd worden, om dan uitgevoerd te kunnen worden. Maar drie dagen daarvoor is het kabinet gevallen.

Verder uitstel dreigt

Hierdoor dreigt nu nog verder uitstel voor de NDS. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), het Interprovinciaal Overleg (IPO), de Unie van Waterschappen (UvW) en het Netwerk van Publieke Dienstverleners (NPD) roepen nu in hun brief op om dit níet te laten gebeuren.

De commissies van de Tweede Kamer inventariseren in de week van 16 juni welke onderwerpen zij niet willen behandelen in de periode tot er een nieuw kabinet is. In procedurevergaderingen op 17, 18 en 19 juni stellen zij lijsten op met de onderwerpen die zij controversieel willen verklaren. De koepelporganisaties spreken de wens uit dat de NDS niet op die lijsten belandt.

6 prioriteiten

De NDS benoemt zes prioriteiten op het gebied van de digitale overheid waarop versnelling noodzakelijk is. Uit de brief: “Wij juichen deze prioritering toe en onderschrijven de noodzaak om deze onderwerpen nu, en in samenhang, als één overheid aan te pakken. Daarvoor is de publicatie van de NDS cruciaal”.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen
Verder lezen
Evaluatie datalek gemeente Epe
Verder lezen
Waarom informatiebeveiliging nooit af is
Verder lezen
De Cloud Act en digitale soe­ve­rei­ni­teit ontrafelt
Verder lezen
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop
Verder lezen
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3
Verder lezen
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug
Verder lezen
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast
Verder lezen
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is
Verder lezen
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek
Verder lezen