Skip to main content

OpenAI gaat in beroep tegen gerechtelijk bevel om data onbeperkt te bewaren

OpenAI gaat in beroep tegen de uitspraak van een Amerikaanse rechter, waarin het bedrijf werd opgedragen om outputdata van gebruikers voor onbepaalde tijd te bewaren. Deze uitspraak maakt deel uit van een rechtszaak die The New York Times heeft aangespannen tegen OpenAI.

The New York Times wilde dat OpenAI zou stoppen met het na verloop van tijd verwijderen van outputgegevens van gebruikers, omdat het AI-bedrijf volgens de krant daarmee mogelijk bewijsmateriaal vernietigt. Het hof gaf de NYT gelijk en kwam vorige maand met een bevel om de outputgegevens van alle klanten wereldwijd tot nader order te bewaren. Het hof eist daarbij dat OpenAI een uitzondering maakt voor gebruikers die er expliciet om vragen dat hun gegevens worden verwijderd.

Nu laat de ChatGPT-maker weten in beroep te gaan tegen deze uitspraak. Het bedrijf noemt de maatregel overdreven en stelt dat het bevel conflicteert met de privacybeloftes aan onze gebruikers. Wel zegt OpenAI voorlopig stappen te ondernemen om aan het bevel te voldoen, omdat we de wet moeten volgen.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Waarom privacy voelt als een last
Voor veel mensen voelt privacy als gedoe. Weer een DPIA, nog een formulier, een vinkje hier, een verwerkersovereenkomst daar. In deze blog kijken we waarom privacy in de praktijk vaak als een last voelt. Maar belangrijker nog: wat je kunt doen om het wél werkbaar te maken. Want ja, het is extra werk. Maar het hoeft geen blok aan je been te zijn.
Informatiebeveiliging vraagt om gedragsverandering
Gedrag verandert niet door kennisoverdracht alleen. Het draait om de dagelijkse keuzes die medewerkers maken. Goede informatiebeveiliging vraagt daarom om gedragsverandering, en uiteindelijk om een cultuurverandering binnen de organisatie.
Waarom interne audits voor privacy leiden tot verbeteringen
Privacy staat hoog op de agenda bij gemeenten. In deze blog leggen we uit waarom interne audits zo belangrijk zijn en hoe je ze praktisch kunt inrichten.

Meer recente berichten

Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal
Verder lezen
Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen?
Verder lezen
AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik
Verder lezen
Gemeenten en Rijk gaan hetzelfde cloudbeleid volgen
Verder lezen
Facebook en Instagram gebruikten spionagetrucje op Android-smartphones
Verder lezen
Cyberburgemeesters: weerbaarheid tegen cyberaanval komt onder druk
Verder lezen
Bescherm persoonsgegevens agrariers in Woo
Verder lezen
Overheden roepen demissionaire minister op tot snelle lancering Nederlandse Digitaliseringsstrategie
Verder lezen
Hoe digitale vrijheid er in 2025 uitziet: van betalingen tot platforms
Verder lezen
EU-wetgevingsmonitor staat live
Verder lezen