Fiscus worstelt met opsporen fraudeurs door verkramping rondom privacyregels
De Belastingdienst worstelt met het opsporen van fraudeurs. De organisatie loopt geld mis als ze fraudeurs laat lopen, maar is ook beducht voor privacyregels. Meerdere werkwijzen zijn al in de prullenmand beland.
De Belastingdienst krijgt meldingen van het Openbaar Ministerie of de Nederlandse Arbeidsinspectie over vermoedens van ernstige fiscale misstanden. Die kunnen over uitbuiting en mensenhandel gaan. Maar het oppakken van deze zwaardere fraudemeldingen gaat gepaard met interne onenigheid, blijkt uit onderzoek van de Inspectie belastingen, toeslagen en douane.
Binnen de Belastingdienst zijn grofweg twee stromingen: medewerkers die fraudeurs graag zo snel mogelijk willen opsporen en werknemers die eerst de privacy willen waarborgen.
Verder lezen bij de bron- Wie heeft zicht op alle camera’s in de publieke ruimte? - 20 april 2026
- Tweede Kamer neemt Cyberbeveiligingswet aan - 20 april 2026
- Nieuwe Amerikaanse wet moet ASML-verkoop aan China stoppen - 17 april 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Wie heeft zicht op alle camera’s in de publieke ruimte? | Verder lezen | |
Tweede Kamer neemt Cyberbeveiligingswet aan | Verder lezen | |
Nieuwe Amerikaanse wet moet ASML-verkoop aan China stoppen | Verder lezen | |
Cybersecurity awareness via gepersonaliseerde game bij Gemeente Meierijstad (Phantom’sLab) | Verder lezen | |
Hoogleraar pleit wegens datalekken voor professionele digitale architecten | Verder lezen | |
Realiteit van ransomware: kruip in het hoofd van een hacker | Verder lezen | |
Docenten kijken na met AI: slimme tijdsbesparing of risicovol? | Verder lezen | |
AI in het bedrijfsleven: innovatie stimuleren zonder het cyberrisico te vergroten | Verder lezen | |
AP wijst scholen op privacyrisico’s bij gebruik van digitale leermiddelen | Verder lezen | |
Adviescollege ICT publiceert concrete veiligheidslessen | Verder lezen |