Signal werkt niet langer in Europa als EU chatcontrole verplicht stelt
Chatapp Signal zal niet langer werken in Europa als de EU de wet op chatcontrole aanneemt deze maand. Die wet verplicht chatapps om een achterdeur in te bouwen om alle chats te scannen. Signal is daarop tegen.
De stemming over het voorstel is binnen twee weken en als de Europese landen besluiten het voorstel aan te nemen, gaat Signal weg uit Europa. Signal wil zich onderscheiden met privacy en beveiliging en het voorstel van chatcontrole gaat daar tegenin. “Als we voor de keuze gezet worden of we de integriteit van onze encryptie en onze databeschermingsgaranties moeten ondermijnen of Europa moeten verlaten, dan zouden we helaas de beslissing nemen om die markt te verlaten”, aldus directeur Meredith Whittaker.
Het voorstel voor chatcontrole is om kindermisbruikmateriaal beter op te kunnen sporen. Daarvoor moeten telefoons chats gaan scannen op dergelijk materiaal, nog voordat gebruikers bestanden verzenden. Voorstanders denken dat zo meer makers en gebruikers van kindermisbruikmateriaal tegen de lamp lopen. Tegenstanders vrezen dat het vooral privacy van gebruikers aantast en dat de software om te scannen ook zal worden gebruikt voor andere doeleinden, zoals het opsporen van politieke tegenstanders en het plegen van censuur.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |