Politie, NCSC, AIVD en bedrijven gaan structureel informatie delen via Cyclotron
De politie, het NCSC, de AIVD, de MIVD, de NCTV en meerdere bedrijven gaan structureel dreigingsinformatie via het samenwerkingsplatform Cyclotron delen. Daarvoor hebben de partijen vandaag een convenant ondertekend. Cyclotron biedt drie functies: een doordeelfunctie om snel informatie en kennis uit te wisselen over cyberdreigingen- en incidenten, een analyse en weerbaarheidsfunctie voor het uitvoeren van gezamenlijke analyses en een distributiefunctie om informatie en adviezen op grond van deze analyses verder te delen met belanghebbende organisaties.
Volgens het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) geeft de samenwerking via Cyclotron invulling aan de behoefte van publiek en private partijen om intensiever informatie te delen rondom (dreigende) cyberincidenten. In het vandaag ondertekende convenant is het doel van de samenwerking vastgelegd, zijn afspraken gemaakt over de samenwerking tussen partijen en de samenwerkingsactiviteiten die partijen zullen verricht, waaronder het maken van gezamenlijke analyses. Naar verwachting wordt het convenant eind oktober gepubliceerd in de Staatscourant.
“De kern van programma Cyclotron is samenwerking en informatiedeling tussen publieke- en private organisaties.
Verder lezen bij de bron- Gemeenteraad praat over Rekenkamerrapport Informatieveiligheid, culturele broedplaatsen en meer - 8 november 2025
- Camera op windmolens in Dronten: wat mag wel en wat mag niet? - 7 november 2025
- Cybersecurity overheid mist slagkracht en samenhang - 7 november 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Gemeenteraad praat over Rekenkamerrapport Informatieveiligheid, culturele broedplaatsen en meer | Verder lezen | |
Camera op windmolens in Dronten: wat mag wel en wat mag niet? | Verder lezen | |
Cybersecurity overheid mist slagkracht en samenhang | Verder lezen | |
Waarom object storage onmisbaar wordt | Verder lezen | |
Gegevens van personeel afvalverwerker online gepubliceerd na ransomware-aanval | Verder lezen | |
NCSC waarschuwt voor aanstaande aanvallen op gaten in veelgebruikte DNS-software | Verder lezen | |
Iers toezicht op naleving wet online politieke advertenties | Verder lezen | |
Cyberveiligheid begint bij inzicht | Verder lezen | |
Het FG-jaarverslag als vlekkentest | Verder lezen | |
Save the Date: webinar De Cyberbeveiligingswet komt eraan | Verder lezen |