Cybersecurity financiering schiet omhoog door AI en Quantum
De financiering voor de cybersecuritysector is in het derde kwartaal van 2025 explosief gestegen tot $3,03 miljard, een toename van 51 procent op jaarbasis. Deze kapitaalinjectie wordt voornamelijk gedreven door een intense en toenemende interesse van investeerders in AI-gedreven en quantum-veilige beveiligingsplatforms.
Dat blijkt uit nieuw onderzoek van Omdia, gepresenteerd door Chief Analyst Matthew Ball op LinkedIn.
Kerncijfers en marktvoorzichtigheid
Hoewel de jaar-op-jaargroei significant is, bereikte de totale financiering tot nu toe dit jaar $9,72 miljard, wat een stijging van 8,2% betekent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Toch was er sprake van een kwartaal-op-kwartaal daling van 22% ten opzichte van Q2, wat wijst op aanhoudende voorzichtigheid in de bredere technologiemarkt.
De sterke stijging in Q3 werd mede mogelijk gemaakt door een mega-deal:
- Vroege Fase Groeit: Activiteit in de vroege investeringsfase steeg met 13%, aangevoerd door Quantinuum’s Series B-ronde van $600 miljoen, de grootste van het kwartaal.
- Series C Boomt: Financiering in de Series C-fase verdubbelde tot $559 miljoen, met Ontic’s $230 miljoen ronde als koploper.
- Late Fase daalt: Latere investeringsrondes (Series D-H) daalden daarentegen scherp met 79% op kwartaalbasis.
Sleuteltrends: AI en Quantum beveiliging
De focus van investeerders ligt duidelijk op de toekomstbestendigheid van beveiliging, met vier dominante thema’s: quantum-encryptie, agentic AI, security voor AI en proactieve verdediging.
Verder lezen bij de bron- Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking - 25 juni 2026
- Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren - 25 juni 2026
- EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden - 24 juni 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking | Verder lezen | |
Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren | Verder lezen | |
EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden | Verder lezen | |
Kleine groep gebruikers houdt toegang tot Mythos | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s | Verder lezen | |
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle | Verder lezen | |
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit bestaat niet in zwart-wit | Verder lezen | |
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee | Verder lezen | |
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen | Verder lezen |