Zorgorganisatie botst met gemeente Breda over privacyregels
‘De nieuwe werkwijze die de gemeente vraagt, is voor ons niet uitvoerbaar zonder in te gaan tegen onze wettelijke en ethische kaders’
Zorgorganisatie GGz Breburg neemt voorlopig geen nieuwe jeugdcliënten meer aan uit de gemeente Breda. Volgens de aanbieder van specialistische geestelijke gezondheidszorg zijn de nieuwe eisen die de gemeente stelt aan het verkrijgen van een zorgbeschikking in strijd met het beroepsgeheim en de privacywetgeving.
AVG
‘Onder de nieuwe voorwaarden wordt van zorgaanbieders gevraagd om privacygevoelige informatie over cliënten en hun ouders te delen met de gemeente’, schrijft de ggz-aanbieder, die actief is in de omgeving Midden- en West-Brabant. Door op deze manier te werken zouden behandelaren hun beroepsgeheim en de privacywetgeving (AVG) schenden. Daarnaast zouden de nieuwe regels leiden tot ‘een forse administratieve belasting’, wat volgens de organisatie ten koste gaat van directe zorgverlening.
Wettelijke en ethische kaders
‘We willen geen cliënten in de steek laten, maar kunnen en mogen onze professionals niet vragen om te werken onder voorwaarden die in strijd zijn met hun beroepsethiek’, zegt Fred Pijls, bestuurder van GGz Breburg. ‘De nieuwe werkwijze die de gemeente vraagt, is voor ons niet uitvoerbaar zonder in te gaan tegen onze wettelijke en ethische kaders.’
Privacygevoelig
GGz Breburg blijft zorg leveren aan jeugdigen die al in behandeling zijn, zolang dit binnen bestaande beschikkingen mogelijk is. Maar zodra een nieuwe beschikking nodig is, ontstaat volgens de jeugdhulpaanbieder opnieuw het probleem dat privacygevoelige informatie gedeeld moeten worden met de gemeente. ‘Omdat dit niet verenigbaar is met het beroepsgeheim, kan GGz Breburg daar niet aan voldoen’, stelt de organisatie.
Verder lezen bij de bron- Gemeente Son en Breugel werkt nog aan AI-beleid - 1 oktober 2026
- Gemeenteraad wil duidelijkheid over beveiliging eigen vertrouwelijke gegevens - 1 oktober 2026
- Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget - 30 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Gemeente Son en Breugel werkt nog aan AI-beleid | Verder lezen | |
Gemeenteraad wil duidelijkheid over beveiliging eigen vertrouwelijke gegevens | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget | Verder lezen | |
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers? | Verder lezen | |
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline | Verder lezen | |
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport | Verder lezen | |
Gemeente haalt webcams uit de lucht na kritiek op privacy | Verder lezen | |
De praktijk van collectief digitaliseren | Verder lezen | |
AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie | Verder lezen | |
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten | Verder lezen |