Skip to main content

Gegevens inwoners Schiermonnikoog op straat

De namen, adressen en BSN-nummers van inwoners van Schiermonnikoog en van eigenaren van recreatiewoningen op het eiland zijn in handen gekomen van hackers bij de cyberaanval op afvalverwerker Omrin. Ook RSIN-nummers, gebruikt om gegevens uit te wisselen met (overheids)organisaties, en adresgegevens van bedrijven zijn bekend geworden. Daarmee is er een risico op identiteitsfraude, phishing en oplichting, deelt de gemeente mee.

Halverwege oktober werd Omrin getroffen door een ransomwareaanval. Het bedrijf zamelt in het noorden van Nederland afval in van ruim 1,6 miljoen Nederlanders en 10.000 bedrijven. De gemeente Schiermonnikoog heeft het datalek gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens. In een brief adviseren burgemeester Ineke van Gent en Omrin-directeur John Vernooij eilanders te letten op verdachte communicatie en gegevens zoals bankafschriften te controleren. Als mensen het vermoeden hebben dat gegevens misbruikt worden, kunnen ze dit melden bij de Fraudehelpdesk van de overheid.

Door een registratie bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) kan volgens de gemeente verdere schade voorkomen worden. Instanties kunnen het CMI raadplegen en zo weten dat de gegevens mogelijk worden misbruikt.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.

Meer recente berichten

Gemeente Son en Breugel werkt nog aan AI-beleid
Verder lezen
Gemeenteraad wil duidelijkheid over beveiliging eigen vertrouwelijke gegevens
Verder lezen
Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget
Verder lezen
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers?
Verder lezen
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline
Verder lezen
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport
Verder lezen
Gemeente haalt webcams uit de lucht na kritiek op privacy
Verder lezen
De praktijk van collectief digitaliseren
Verder lezen
AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie
Verder lezen
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten
Verder lezen