Gegevens inwoners Schiermonnikoog op straat
De namen, adressen en BSN-nummers van inwoners van Schiermonnikoog en van eigenaren van recreatiewoningen op het eiland zijn in handen gekomen van hackers bij de cyberaanval op afvalverwerker Omrin. Ook RSIN-nummers, gebruikt om gegevens uit te wisselen met (overheids)organisaties, en adresgegevens van bedrijven zijn bekend geworden. Daarmee is er een risico op identiteitsfraude, phishing en oplichting, deelt de gemeente mee.
Halverwege oktober werd Omrin getroffen door een ransomwareaanval. Het bedrijf zamelt in het noorden van Nederland afval in van ruim 1,6 miljoen Nederlanders en 10.000 bedrijven. De gemeente Schiermonnikoog heeft het datalek gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens. In een brief adviseren burgemeester Ineke van Gent en Omrin-directeur John Vernooij eilanders te letten op verdachte communicatie en gegevens zoals bankafschriften te controleren. Als mensen het vermoeden hebben dat gegevens misbruikt worden, kunnen ze dit melden bij de Fraudehelpdesk van de overheid.
Door een registratie bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) kan volgens de gemeente verdere schade voorkomen worden. Instanties kunnen het CMI raadplegen en zo weten dat de gegevens mogelijk worden misbruikt.
Verder lezen bij de bron- Den Haag versterkt positie als Europese cybersecurity hoofdstad - 5 december 2025
- ACM vanaf nu bevoegd om toezicht te houden op de Data Act - 4 december 2025
- Rapport: Inzicht in gemeentelijke kosten en aanpak van informatiebeveiliging - 4 december 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Den Haag versterkt positie als Europese cybersecurity hoofdstad | Verder lezen | |
ACM vanaf nu bevoegd om toezicht te houden op de Data Act | Verder lezen | |
Rapport: Inzicht in gemeentelijke kosten en aanpak van informatiebeveiliging | Verder lezen | |
AP adviseert ouders om geen fotos van kinderen te delen voor winactie | Verder lezen | |
Gemeenten zien kosten cybersecurity fors oplopen | Verder lezen | |
ISO 27001 als fundament onder AVG-compliance: juridische zekerheid door informatiebeveiliging | Verder lezen | |
Shadow AI ondermijnt IT-beleid en security | Verder lezen | |
Datalek bij gemeente Amsterdam: vertrouwelijke or-gespreksverslagen op straat | Verder lezen | |
Overheid waant zich onterecht cyberveilig | Verder lezen | |
Gegevens inwoners Schiermonnikoog op straat | Verder lezen |