Cybersecure AI en opkomende technologie
De snelle ontwikkeling van AI – en de onvoorspelbare eigenschappen daarvan – maakt het bijzonder lastig om deze technologie te beveiligen tegen cyberaanvallen. Door de integratie van AI in bestaande systemen ontstaan nieuwe soorten kwetsbaarheden. Hoe benut je de voordelen van AI zonder de beveiliging uit het oog te verliezen?
AI beveiligen gedurende de hele levenscyclus
Voordat je AI in je digitale ecosysteem integreert, moet je eerst de specifieke risico’s begrijpen en beperken. AI ontwikkelt zich snel en er duiken dagelijks nieuwe kwetsbaarheden op, waardoor beveiliging ook steeds mee moet veranderen. TNO beschikt over de expertise en de tools om ervoor te zorgen dat je AI-oplossingen efficiëntie en snelheid leveren zonder je bloot te stellen aan gerichte aanvallen. Dankzij onze aanpak met een combinatie van diepgaande technische kennis en bewezen methodologieën kun je AI veilig en met een gerust hart inzetten.
Secure-by-design AI
Door vanaf het begin beveiliging te integreren, voorkom je dure en tijdrovende herstelacties achteraf. TNO biedt technische richtlijnen, technologieën en advies. Hierdoor kunnen ontwikkelaars AI-modellen, producten en systemen van meet af aan veilig ontwerpen, bouwen en implementeren. We helpen weerbaarheid te integreren in AI-software om deze robuuster te maken tegen aanvallen en autonome reacties te ontwikkelen op zulke aanvallen.
Verder lezen bij de bron- Iedereen heeft het over de Meta-bril, maar het grootste privacyprobleem zit ergens anders - 21 oktober 2026
- NRC: Defensiebedrijven kwetsbaar voor Russische cyberaanvallen - 21 oktober 2026
- Gemeente hoeft niet verder te zoeken naar documenten bij Woo-verzoek - 20 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Iedereen heeft het over de Meta-bril, maar het grootste privacyprobleem zit ergens anders | Verder lezen | |
NRC: Defensiebedrijven kwetsbaar voor Russische cyberaanvallen | Verder lezen | |
Gemeente hoeft niet verder te zoeken naar documenten bij Woo-verzoek | Verder lezen | |
2027 Global Digital Trust Insights: Nederlandse organisaties verschuiven hun prioriteiten op gebied van cybersecurity | Verder lezen | |
Datalek bij TUI: reisorganisatie blijft verantwoordelijk voor klantgegevens | Verder lezen | |
Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen | Verder lezen | |
Raad van State waarschuwt voor privacyrisico’s bij nieuwe anti-witwasregels | Verder lezen | |
Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig | Verder lezen | |
Een algoritmeregister vul je niet met beleid | Verder lezen | |
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur | Verder lezen |