Interrail getroffen door datalek: Mogelijk ook paspoortgegevens uitgelekt
Reisplatform Interrail is getroffen door een beveiligingsincident waarbij onbevoegden toegang hebben gehad tot klantgegevens. Dat bevestigt moederbedrijf Eurail. Het is nog onduidelijk hoeveel reizigers zijn getroffen, maar het kan gaan om een breed scala aan persoonsgegevens, waaronder mogelijk ook paspoort- of ID-kaartinformatie.
Volgens Interrail gaat het in elk geval om basisgegevens zoals voor- en achternamen, e-mailadressen, telefoonnummers, woonadressen en geboortedata. Klanten die bij hun boeking aanvullende informatie hebben verstrekt, zoals een kopie van een paspoort of identiteitskaart, lopen het risico dat ook deze gegevens zijn ingezien. In sommige gevallen zouden daarnaast IBAN-nummers en zogeheten gezondheidsgegevens betrokken kunnen zijn. Dat laatste is vooral relevant voor deelnemers aan het Europese DiscoverEU-programma, waarbij de Europese Commissie samenwerkt met Interrail.
Beveiligingslek
Het beveiligingslek werd ontdekt in de systemen van Eurail, het bedrijf achter zowel Interrail als Eurail. Na de ontdekking zijn direct maatregelen genomen om de systemen te beveiligen. Ook is een extern onderzoek gestart, ondersteund door cybersecurityspecialisten en juridisch adviseurs. De omvang en exacte impact van het incident worden nog onderzocht.
Verder lezen bij de bron- Duizenden organisaties nog niet klaar voor nieuwe cyberwet, vakbeurs Cybersec Netherlands in teken van digitale weerbaarheid - 10 september 2026
- Datalek CJIB na koppelen verkeersovertredingen en strafzaken aan verkeerde personen - 9 september 2026
- Hoe verbeter je ot-security? - 9 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Duizenden organisaties nog niet klaar voor nieuwe cyberwet, vakbeurs Cybersec Netherlands in teken van digitale weerbaarheid | Verder lezen | |
Datalek CJIB na koppelen verkeersovertredingen en strafzaken aan verkeerde personen | Verder lezen | |
Hoe verbeter je ot-security? | Verder lezen | |
Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan | Verder lezen | |
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat | Verder lezen | |
De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor | Verder lezen | |
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid | Verder lezen | |
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen | Verder lezen | |
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT | Verder lezen | |
Boete voor privacyschending wordt openbaar | Verder lezen |