Skip to main content

Den Haag verklaart digitale onafhankelijkheid tot prioriteit

Digitale onafhankelijkheid wordt in de i-Visie niet prominent genoeg benoemd en ontbreekt een concrete uitvoeringsagenda. De gemeenteraad van Den Haag heeft unaniem de motie ‘Digitale onafhankelijkheid is een prioriteit voor Den Haag’ aangenomen. De motie werd ingediend door onder meer raadslid Rachid Guernaoui van Hart voor Den Haag tijdens de behandeling van de i-Visie van gemeente Den Haag voor 2025–2035. 

In de i-Visie spreekt het college de ambitie uit om te komen tot ‘volwaardige digitale dienstverlening en bedrijfsvoering in 2035’. De visie bevat tien speerpunten die richting geven aan de verdere digitalisering van de gemeente. Deze zijn gegroepeerd rond digitale dienstverlening voor de stad en de voorwaarden voor de gemeentelijke organisatie. Onderwerpen als digitale inclusie, participatie in de digitale stad, digitale innovatie (Smart City en AI), data-inzet, veiligheid en een toekomstbestendig IT-fundament maken daar onderdeel van uit. Digitale autonomie wordt binnen dat IT-fundament genoemd als een belangrijk aandachtspunt.

Volgens de indieners van de motie wordt digitale onafhankelijkheid in de i-Visie echter niet prominent genoeg benoemd en ontbreekt een concrete uitvoeringsagenda. In de motie wordt geconstateerd dat de wereld snel verandert, waardoor digitale onafhankelijkheid noodzakelijk is om niet afhankelijk te zijn of te blijven van landen die kunnen veranderen van partner in een potentiële bedreiging. Ook wordt vastgesteld dat AI-tools nog niet zo lang in de gemeente worden gebruikt, maar steeds belangrijker worden.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen
Verder lezen
Evaluatie datalek gemeente Epe
Verder lezen
Waarom informatiebeveiliging nooit af is
Verder lezen
De Cloud Act en digitale soe­ve­rei­ni­teit ontrafelt
Verder lezen
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop
Verder lezen
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3
Verder lezen
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug
Verder lezen
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast
Verder lezen
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is
Verder lezen
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek
Verder lezen