Gemeenten hebben vaak niet door dat ambtenaren illegaal gegevens opzoeken
Gemeenten hebben het vaak niet door wanneer een ambtenaar onrechtmatig gegevens van burgers opzoekt. Datalekken met persoonsgegevens blijven daardoor vaak onder de radar, waarschuwt privacywaakhond AP dinsdag.
De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) stelt dat er te weinig toezicht is op gemeenteambtenaren wanneer zij gegevens van burgers opvragen. Het kan bijvoorbeeld gaan om ambtenaren die nieuwsgierig zijn naar het woonadres van een bekende Nederlander. In andere gevallen kan het zijn dat de medewerkers onder druk worden gezet door criminelen om gegevens voor hen op te zoeken.
De AP roept gemeenten daarom op om duidelijk te bepalen welke ambtenaar toegang krijgt tot welke informatie. Ook moeten ze goed bijhouden wie informatie opzoekt. Gemeenten ontdekken een datalek vaak pas na een bericht van de Rijksrecherche of een inwoner, meldt de privacywaakhond.
Verder lezen bij de bron- Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget - 30 september 2026
- Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers? - 30 september 2026
- 25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline - 29 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget | Verder lezen | |
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers? | Verder lezen | |
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline | Verder lezen | |
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport | Verder lezen | |
Gemeente haalt webcams uit de lucht na kritiek op privacy | Verder lezen | |
De praktijk van collectief digitaliseren | Verder lezen | |
AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie | Verder lezen | |
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten | Verder lezen | |
Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto | Verder lezen | |
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling | Verder lezen |