Odido-topman over hack: ‘Niets verkeerd gedaan, wel fouten gemaakt’
Odido had zelfs twee dagen na de inbraak op 5 en 6 februari van dit jaar waarbij persoonlijke data van miljoenen klanten werden gekaapt, niet door dat de cybercriminelen wat hadden gestolen. Nota bene de hackersgroep ShinyHunters zelf attendeerde het telecombedrijf op de diefstal.
Enorme hoeveelheden klantgegevens waren gedownload zonder dat Odido daar een flauw benul van had. Ook het externe team van cybersecurity-specialisten dat het telecombedrijf bijstond, concludeerde enkele uren na de hack dat er niets was ontvreemd.
Odido, dat afgelopen dinsdag op de geruchtmakende hack terugkwam, kan nog steeds niet goed verklaren waarom de diefstal onopgemerkt bleef. Toen ShinyHunters de massale kraak meldde, was dat voor Odido een verrassing. Tisha van Lammeren, ‘chief commercial officer (cco) mass market’ wilde daar weinig over zeggen behalve dan de uitspraak dat de hackers goede technieken hebben om de diefstal te bedekken en dat alles op de achtergrond plaatsvindt. Maar deskundigen zeggen dat als de logging en monitoring van systemen in orde was geweest, dit niet zo ver had hoeven te komen.
‘Niets verkeerd gedaan’
Ceo Søren Abildgaard zei tegenover klanten dat zijn bedrijf ‘niets verkeerd’ heeft gedaan, maar dat er ‘mogelijk wel fouten zijn gemaakt’. Volgens hem voldeed de beveiliging bij Odido aan de vereisten. Of dat echt zo is, moet het onderzoek uitwijzen dat de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) doet in samenwerking met de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).
Verder is dinsdag duidelijk geworden hoe ShinyHunters in de klantsystemen van Odido wist binnen te komen. Daar was alleen een telefoontje naar de klantenservice voor nodig geweest. Een medewerker dacht met de it-afdeling te maken te hebben en logde in op een valse versie van de werkomgeving. Op die manier kregen de hackers de inloggegevens van de medewerker in handen.
Verder lezen bij de bron- ‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’ - 11 september 2026
- Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid - 11 september 2026
- Belastingdienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor discriminatiecontrole - 10 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’ | Verder lezen | |
Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid | Verder lezen | |
Belastingdienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor discriminatiecontrole | Verder lezen | |
Duizenden organisaties nog niet klaar voor nieuwe cyberwet, vakbeurs Cybersec Netherlands in teken van digitale weerbaarheid | Verder lezen | |
Datalek CJIB na koppelen verkeersovertredingen en strafzaken aan verkeerde personen | Verder lezen | |
Hoe verbeter je ot-security? | Verder lezen | |
Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan | Verder lezen | |
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat | Verder lezen | |
De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor | Verder lezen | |
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid | Verder lezen |