AP geeft taxi-app Yango 100 miljoen euro boete voor doorspelen info aan Rusland
De Autoriteit Persoonsgegevens geeft taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro voor het doorspelen van persoonsgegevens van gebruikers aan Rusland. Het moederbedrijf van de Europese versie van Yango, MLU, is in Nederland gevestigd. De app wordt binnen Europa alleen in Noorwegen en Finland gebruikt.
De Nederlandse, Noorse en Finse toezichthouders voerden het onderzoek naar Yango gezamenlijk uit. Uit het onderzoek blijkt dat de taxi-app persoonsgegevens van klanten en taxichauffeurs deelt met bedrijven in Rusland. De gegevens werden daar bijvoorbeeld opgeslagen.
Het gaat om gevoelige gegevens, aldus de AP. Zo sloeg de app bijvoorbeeld scans van rijbewijzen, adressen, contactgegevens, locaties, rekeningnummers, foto’s, chatgesprekken en bsn’s op. De Russische overheid kan hier toegang toe krijgen.
De toezichthouders dragen moederbedrijf MLU op om te stoppen met het delen van persoonsgegevens met Russische partijen. Daarnaast moet het bedrijf dus 100 miljoen euro boete betalen, al kan het bedrijf in beroep gaan tegen de uitspraak.
Verder lezen bij de bron- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
- De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt - 2 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen | |
Gelderland doet lang over het opvolgen van aanbevelingen | Verder lezen |