Gevoelige gegevens mensen met schulden op straat door lek
Namen, woonadressen, telefoonnummers, bankrekeningnummers en informatie over hun contracten en schulden liggen op straat.
Cybercriminelen kunnen heel eenvoudig klantgegevens van bewindvoerders buitmaken. Daardoor kunnen persoonsgegevens van mensen met financiële problemen, een groep die extra kwetsbaar is voor fraude en uitbuiting, in verkeerde handen vallen. Het gevaar schuilt in slecht beveiligde oude e-mailadressen, zo blijkt uit onderzoek van RTL Nieuws.
Een bewindvoerder regelt de financiële zaken van iemand die daar zelf niet meer toe in staat is, bijvoorbeeld door schulden of een verstandelijke beperking. In Nederland staan honderdduizenden mensen onder bewind. Bewindvoerders hebben heel gevoelige data van hun cliënten in hun bezit. Die gegevens komen binnen per e-mail, en daar gaan veel bewindvoerders erg slordig mee om. Door het lek liggen de namen, woonadressen, telefoonnummers, bankrekeningnummers en informatie over hun contracten en schulden op straat.
Aanmaningen en dwangsommen
In de gelekte data zijn veel gevoelige details te vinden. Denk aan documenten van de Belastingdienst, aangevraagde medicatie, salarisstrookjes, onbetaalde facturen voor de tandarts en zorgverzekering, aanmaningen en dwangsommen van incassobureaus en facturen van de telecomprovider met een overzicht van alle gesprekken.
‘Verwarde indruk’
Het datalek vertelt ook veel over de privésituatie van sommige mensen. ‘De woning is wederom ernstig vervuild en mevrouw maakte een verwarde indruk’, valt er in een e-mail van een Rotterdamse woningcorporatie te lezen. In een andere e-mail staat een overlijdensakte en testament waarbij de ontvanger met spoed wordt gevraagd om zich te melden omdat diegene mogelijk geld krijgt.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |