Skip to main content

Gemeente hoeft niet verder te zoeken naar documenten bij Woo-verzoek

De gemeente Amsterdam hoeft niet opnieuw op zoek naar documenten over haar erfpachtbeleid. Een inwoner die vermoedde dat de gemeente meer stukken in bezit had, krijgt van de Raad van State geen gelijk.

De Amsterdammer had in 2022 op grond van de Wet open overheid (Woo) gevraagd om documenten over het beleid rond onafhankelijke taxatiedeskundigen bij de herziening van erfpachtcanon. De gemeente vond 65 documenten en maakte die grotendeels openbaar. Volgens de verzoeker moesten er echter meer stukken zijn.

Hij vond onder meer dat de gemeente andere zoektermen had moeten gebruiken en ook back-ups van e-mailboxen van voormalige bestuurders en ambtenaren had moeten doorzoeken. De rechtbank Amsterdam stelde de gemeente eerder al in het gelijk. De Raad van State bevestigt dat oordeel in een uitspraak van 14 oktober.

Documenten bij derden

De verzoeker stelde daarnaast dat de gemeente informatie over communicatie met de Makelaarsvereniging Amsterdam had moeten opvragen.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Van compliance-DPIA naar besluitvormende DPIA
Veel DPIA’s worden gebruikt als afvinklijstje: het document is klaar, maar de aanbevelingen worden niet opgevolgd en niemand accepteert formeel de restrisico’s. Hoe maak je van de DPIA een instrument dat bepaalt of een systeem überhaupt in productie gaat? Je leest het in deze blog.
Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.

Meer recente berichten

NRC: Defensiebedrijven kwetsbaar voor Russische cyberaanvallen
Verder lezen
Gemeente hoeft niet verder te zoeken naar documenten bij Woo-verzoek
Verder lezen
2027 Global Digital Trust Insights: Nederlandse organisaties verschuiven hun prioriteiten op gebied van cybersecurity
Verder lezen
Datalek bij TUI: reisorganisatie blijft verantwoordelijk voor klantgegevens
Verder lezen
Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen
Verder lezen
Raad van State waarschuwt voor privacyrisico’s bij nieuwe anti-witwasregels
Verder lezen
Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig
Verder lezen
Een algoritmeregister vul je niet met beleid
Verder lezen
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur
Verder lezen
AP zet volgende stap in toezicht op AI
Verder lezen