Het is Data Privacy Week: zo kun je je gegevens beter beschermen
Wie mag jouw socialmedia accounts beheren na overlijden? Daarover nadenken is geen slecht idee, zegt techjournalist van NU.nl Stan Hulsen maandagochtend in Vroeg! De techjournalist is te gast omdat vandaag de Data Privacy Week begint en legt uit dat techgiganten veel kunnen, maar dat we zelf ook iets kunnen doen aan het beschermen van onze privacy.
Volgens Hulsen is het goed om stil te blijven staan bij alle data die we zomaar opgeven bij bedrijven. Techgiganten als Google, Meta (voormalig Facebook) en Apple profiteren van onze data en kunnen daarmee doelgericht adverteren. Deze bedrijven zijn wel vooruit aan het denken en zetten privacy centra op, waarmee we zelf onze privacy instellingen kunnen inzien en aanpassen.
We hebben het zelf in de hand
Het begint eigenlijk bij bewustzijn, zegt Hulsen. Als bedrijven als Google een melding sturen met de vraag om je privacy instellingen te checken, ligt het bij jezelf om dit ook daadwerkelijk te doen. De actie die je kan ondernemen is actief nagaan welke data wel of niet van jou verzameld mag worden, of een account volledig verwijderen. Verder kun je cookies weigeren op websites, of de instellingen van de cookies aanpassen.
Verder lezen bij de bron- Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig - 16 oktober 2026
- Een algoritmeregister vul je niet met beleid - 15 oktober 2026
- Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur - 15 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig | Verder lezen | |
Een algoritmeregister vul je niet met beleid | Verder lezen | |
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur | Verder lezen | |
AP zet volgende stap in toezicht op AI | Verder lezen | |
AI hackt website van de Australische overheid | Verder lezen | |
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen | |
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ | Verder lezen | |
Bezuiniging op AP verzwakt privacytoezicht | Verder lezen | |
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden | Verder lezen |