Experts ontwikkelen spiekbriefjes over cybersecurity voor Kamerleden
Een groep experts heeft verschillende spiekbriefjes ontwikkeld met informatie over cybersecurity voor Kamerleden. Op deze manier kunnen politici op toegankelijke informatie terugvallen wanneer ze de betreffende kennis niet paraat hebben. Het gaat dan bijvoorbeeld om zaken als end to end encryptie, domain name system (DNS) en tweefactorauthenticatie.
Er is veel commentaar vanuit de cybersecurity experts en het publiek (o.a. Lubach) over het kennisniveau van de politiek op het gebied van cybersecurity gegeven het belang voor Nederland, zegt Jeroen Gaiser, coordinerend adviseur cybersecurity. Hij besloot op persoonlijke titel contact te zoeken met Nederlandse experts over wat politici zouden moeten weten.
Het resultaat is een set cyberspiekbriefjes. Waarom een spiekbriefje? Ik besef me dat de kennis niet perfect paraat hoeft te zijn, maar het moet wel iemand in staat stellen snel even de belangrijkste punten scherp te krijgen.
Verder lezen bij de bron- Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie - 13 oktober 2026
- Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ - 13 oktober 2026
- ‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ - 12 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen | |
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ | Verder lezen | |
Bezuiniging op AP verzwakt privacytoezicht | Verder lezen | |
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden | Verder lezen | |
Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google | Verder lezen | |
Gemeenten leunen steeds zwaarder op SaaS, softwarekosten lopen op | Verder lezen | |
Helft Nederlandse werknemers gebruikt privé AI-accounts voor werk | Verder lezen | |
Problemen bij ziekenhuizen met Citrix, patiënten kunnen dossier niet inzien | Verder lezen | |
AP waarschuwt gebruikers camerabrillen dat filmen van anderen vrijwel altijd verboden is | Verder lezen |