Skip to main content

Extra geld voor toezicht op nieuwe digitale wetgeving

Het kabinet trekt flink wat geld uit voor het toezicht op cybersecurity en de nieuwe wetten en regels op digitaal gebied, waaronder de herziene netwerk en informatiebeveiligingsrichtlijn NIS2. Het Nationaal Cyber Security Centrum, NCSC, krijgt liefst 34 miljoen euro te besteden, terwijl ook het Digital Trust Center, DTC, meer armslag krijgt. De integratie van beide organisaties moet eind volgend jaar zijn gerealiseerd.

De brancheorganisaties NLdigital en DINL (Digitale Infrastructuur Nederland) zijn verheugd dat de financiele basis hiervoor is gelegd. Rene Corbijn, hoofd beleid en public affairs bij NLdigital en Michiel Steltman, directeur Stichting DINL, noemen beiden het regelen van het toezicht als een positief punt uit de Miljoenennota.

Extra geld was ook hard nodig want de taak van het NCSC breidt uit door de komst van NIS2 teneinde de digitale weerbaarheid van de digitale infrastructuur en energiesector omhoog te brengen. Ruim tienduizend organisaties in Nederland moeten na implementatie ervan beveiligingsmaatregelen treffen (zorgplicht). Ook krijgen ze een meldplicht van incidenten. Steltman is verrast over het grote aantal betrokken bedrijven en instellingen.

Budget

De Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) krijgt vanaf 2024 extra middelen voor het toezicht op de naleving van de Europese NIS2- en CER-richtlijnen, alsmede de Netwerkcode Cybersecurity Elektriciteitssector. 

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Van compliance-DPIA naar besluitvormende DPIA
Veel DPIA’s worden gebruikt als afvinklijstje: het document is klaar, maar de aanbevelingen worden niet opgevolgd en niemand accepteert formeel de restrisico’s. Hoe maak je van de DPIA een instrument dat bepaalt of een systeem überhaupt in productie gaat? Je leest het in deze blog.
Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.

Meer recente berichten

Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur
Verder lezen
AP zet volgende stap in toezicht op AI
Verder lezen
AI hackt website van de Australische overheid
Verder lezen
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie
Verder lezen
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’
Verder lezen
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’
Verder lezen
Bezuiniging op AP verzwakt pri­va­cy­toe­zicht
Verder lezen
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden
Verder lezen
Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google
Verder lezen
Gemeenten leunen steeds zwaarder op SaaS, softwarekosten lopen op
Verder lezen