Ontoegankelijke data door cyberaanval of incident bij de helft van de organisaties in 2023
Meer dan de helft, 54 procent, van de organisaties kreeg afgelopen jaar te maken met een cyberaanval of incident waardoor data niet meer toegankelijk was. Dit blijkt uit de Dell Technologies Global Data Protection Index 2023, een enquete onder 1.000 IT beslissers en 500 IT security beslissers.
Volgens respondenten komen IT verstoringen frequent voor. De overgrote meerderheid, 90 procent, zegt dat hun organisatie in 2023 geconfronteerd werd met een vorm van IT verstoring. Externe inbreuken op de beveiliging worden het vaakst aangewezen als oorzaak van gegevensverlies en-of downtime van systemen binnen organisaties, 40 procent. Van de organisaties die een cyberaanval heeft meegemaakt, geeft meer dan de helft, 55 procent, aan dat het first point of entry van aanvallers extern was, gebruikers die op spam of phishing e mails en schadelijke links klikken, gecompromitteerde gebruikersgegevens en gehackte mobiele apparaten.
Kijkend naar de gevolgen zeggen respondenten dat verstoringen met gegevensverlies in 2023 gemiddeld 2,61 miljoen dollar kostten, gemiddeld 26 uur ongeplande downtime veroorzaakten en gemiddeld voor 2,45 TB aan gegevensverlies zorgden. Bovendien zijn de kosten van cyberaanvallen en gerelateerde incidenten verdubbeld, van 0,66 miljoen dollar in 2022 tot 1,41 miljoen dollar in 2023.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |