Skip to main content

Booking.com meldt datalekken op tijd na ingrijpen AP

De Autoriteit Persoonsgegevens, AP, rondt een periode af van intensiever toezicht op Booking.com. De AP monitorde in 2023 een jaar lang of Booking.com zich goed hield aan de regels rond het melden van datalekken, omdat de AP aanwijzingen had dat Booking.com eerder datalekken niet altijd op tijd meldde. De AP concludeert nu dat Booking.com zich in 2023 goed hield aan de regels rond het melden van datalekken.

De AP legde Booking.com in 2021 een boete van 475.000 euro op vanwege het te laat melden van een datalek. Bij dit lek maakten criminelen persoonsgegevens van 4.000 klanten buit, waaronder creditcardgegevens van 300 slachtoffers. Ook in de periode daarna meldde het bedrijf mogelijk enkele datalekken niet op tijd bij de AP.

Door het instellen van intensiever toezicht wilde de AP zekerstellen dat Booking.com datalekken op tijd meldt, zowel bij de AP als bij de slachtoffers. Booking.com moest gedurende 2023 rapporteren over de maatregelen die het bedrijf nam om datalekken op tijd te melden aan de AP. Ook moest Booking.com rapporteren over maatregelen om toekomstige incidenten te voorkomen. Daarnaast heeft de AP gecontroleerd of Booking.com bepaalde incidenten onterecht helemaal niet heeft gemeld. In de periode van geintensiveerd toezicht bleek het bedrijf alle incidenten die het moest melden, ook daadwerkelijk te melden. 

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.
Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.

Meer recente berichten

AP gaat ICT-leveranciers preventief controleren
Verder lezen
Zo onderhandel je met cybercriminelen – als laatste redmiddel
Verder lezen
Datalekken aan de lopende band: wat eist de AVG van uw organisatie?
Verder lezen
Het fundament ligt er al dertig jaar
Verder lezen
Neemt je smart-tv stiekem screenshots?
Verder lezen
Als deze onzichtbare systemen uitvallen, staat je auto sneller stil dan je denkt
Verder lezen
Veel mensen kennen hun rechten niet bij automatische besluiten
Verder lezen
Waarom Europa zwaarder inzet op AI-security
Verder lezen
Kamer wil opheldering over ChipSoft-hack: geen incident, maar symptoom van te grote afhankelijkheid
Verder lezen
DigiD-aansluitingen voldoen aan regel, nu de staatssecretaris nog
Verder lezen